Święta spędź z kulturą online

Spektakl "Ale Kino" można obejrzeć na platformie VOD Teatru Guliwer

Warszawskie instytucje kultury nadal niedostępne dla publiczności, ale zachęcają do korzystania z propozycji online. Spektakle dla dorosłych i dla dzieci, wirtualne oprowadzania po wystawach, spacery – jest w czym wybierać.

Wirtualne widownie

W Nowym Teatrze znów pokazywany jest głośny spektakl „Powrót do Reims” w reżyserii Katarzyny Kalwat, z Jackiem Poniedziałkiem w roli głównej. Teatr Studio na swojej platformie VOD udostępnia wiele spektakli, m.in „Żaby”, „Złotą Skałę” czy „Powrót Tamary”, ale także zapisy ciekawych koncertów i spotkań. W Teatrze Ateneum można obejrzeć – oczywiście online – opowiadania Sławomira Mrożka w doskonałym wydaniu, z kolei Teatr Współczesny zaprasza na  „Kuchnię Caroline”.

Dla najmłodszych
Ciekawe propozycje na czas świąt mają warszawskie teatry lalkowe. Guliwer zaprasza na spektakl „Ale Kino”, a Teatr Baj zachęca do obejrzenia „Muzeum Skarbów”. Dla miłośników baśniowych dziejów miasta wyjątkową ucztę przygotował Teatr Lalka – kto jeszcze nie widział cyklu „Legendy warszawskie”, teraz może to nadrobić.

A może na spacer?
Polecamy gorąco cykl Spacery Warszawskie, który przygotowało Muzeum Warszawy.
Wyprawy śladami dzikich zwierząt lub po nieznanych zakątkach stolicy, śladami zabytków i dawnych mieszkańców można realizować samodzielnie, w dowolnym terminie, według załączonego scenariusza. 

Kultura do posłuchania
Dla tych, którzy lubią w wolnym czasie słuchać – nie tylko muzyki – stołeczne instytucje kultury przygotowały ciekawe podcasty.
Dom Spotkań z Historią proponuje opowieść o Powiślu i spojrzenie na jego architekturę.
„Czy Warszawa jest?” – tak zatytułowany jest cykl opowieści profesora Błażeja Brzostka, dostępny na stronie Muzeum Warszawy.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza do wirtualnego odwiedzenia nowej galerii „Dziedzictwo” – towarzyszy jej także podcast poświęcony Arturowi Rubinsteinowi.
O najciekawszych wydarzeniach, zjawiskach kulturalnych i o ludziach kultury opowiadają gospodarze i goście Nowego Tygodnika Kulturalnego – w sieci dostępny jest najnowszy, siódmy odcinek podcastu.

źródło: UM Warszawa
Wydarzenia w plenerze – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.