Mobilni w KULTURZE 2021

6. Bieg im. Stanisława Tyma o Puchar Prezydenta m. st. Warszawy

Warszawa uruchamia drugą edycję konkursu „Mobilni w kulturze”. Pierwsza została zrealizowana w ubiegłym roku jako wsparcie dla sektora kultury, dotkniętego skutkami pandemii. Na konkurs stolica przeznaczy – tak jak przed rokiem – milion złotych.

– Ogłaszamy drugą edycję programu Mobilni w kulturze, dzięki któremu artystki i artyści, animatorki i animatorzy, edukatorki i edukatorzy otrzymają finansowe wsparcie na swoje projekty, koncepcje, działania kulturalne, dzieła – także te internetowe – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Pierwszym etapem konkursu jest wyłonienie realizatora programu (w zeszłym roku była to Fundacja Stocznia), który zleci osobom fizycznym – artystom, animatorom, kuratorom, edukatorom – wykonanie projektów artystycznych, kulturalnych czy zorganizowanie działań edukacyjnych, animacyjnych albo związanych z doskonaleniem warsztatu twórczego. Efekty programu będą mogły zostać zaprezentowane on-line.   

W ubiegłym roku spośród zgłoszonych 826 projektów wybrano 122, którym przyznano miejskie wsparcie w ramach programu „Mobilni w kulturze”. Warszawscy twórcy  przedstawili różnorodne pomysły, dotyczące niemal wszystkich dziedzin sztuki i działalności artystycznej.  

Docenione zostały m.in projekty zaangażowane społecznie, np. odwołujące się do problemów różnych grup zagrożonych wykluczeniem (osób starszych, imigrantów, itp.), a także działania interdyscyplinarne, łączące walory artystyczne z tematyką ekologiczną czy pomysły na sztukę dostępną – tworzoną z myślą o osobach, które na co dzień nie mają możliwości korzystania z oferty kulturalnej.  

Tak jak w zeszłym roku, wnioskodawcy będą mogli ubiegać się o wsparcie w maksymalnej wysokości 9 tys. złotych.  

Więcej informacji dostępnych jest na stronie ngo.um.warszawa.pl

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.