Światowy Dzień Wody w Multimedialnym Parku Fontann 2019

Światowy Dzień Wody w Multimedialnym Parku Fontann 2019.

W sobotę, 23 marca, na podzamczu odbędzie się kolejna edycja pikniku ekologicznego organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie z okazji Światowego Dnia Wody. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji, m.in. gry i konkursy oraz występy artystyczne.

Piknik po raz pierwszy odbędzie się w Multimedialnym Parku Fontann. Już od godz. 11.00 w ogrzewanych halach, które staną niedaleko ławeczki Williama H. Lindleya (brytyjskiego inżyniera, który nadzorował budowę nowoczesnego systemu wodociągów i kanalizacji w Warszawie), młodzi warszawiacy będą uczestniczyć w grach i zabawach związanych z wodą oraz działalnością MPWiK.

Piknik z okazji Światowego Dnia Wody 2019

Na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji, m.in. pokaz iluzji i baniek mydlanych, występy artystyczne, konkursy, budowanie wieży ciśnień, składanie instalacji wodociągowych, układanie z puzzli obiektów MPWiK. Pojawi się również stoisko z grami VR, gdzie przeniesiemy się w wirtualny świat maskotek MPWiK. Ponadto, na przykładzie ogrodów w słoikach, eksperci wytłumaczą, na czym polega zjawisko retencji. Będzie można także zobaczyć, jak wygląda woda pod mikroskopem.  

Zabawa w rytm „Deszczowej piosenki”

Nie zabraknie także atrakcji na scenie – naszych najmłodszych gości zapraszamy do udziału w interaktywnym przedstawieniu w wykonaniu Teatru Naukowego H2O. Sztab naukowców odpowie na wiele nurtujących pytań, m.in. skąd mamy wodę? Jak jest ona uzdatniana? Dlaczego należy ją regularnie pić? Będziemy bawili się przy znanych piosenkach z musicalu „Deszczowa piosenka”. Odbędzie się również koncert gry na dzbankach, szklankach i bębnach napełnionych wodą.

Nowoczesny sprzęt MPWiK

Jak co roku, podczas imprezy prezentowany będzie specjalistyczny sprzęt MPWiK, w tym m.in. mobilne laboratorium, gdzie chętni przeprowadzą własne doświadczenia z wodą. W ramach pikniku warszawiacy będą mogli również odwiedzić zabytkową Stację Filtrów przy ul. Koszykowej. Zwiedzający pojadą na wycieczkę specjalnymi autokarami. Wejściówki będzie można odebrać w dniu pikniku na stoisku firmowym MPWiK.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przed 27 laty przez Organizację Narodów Zjednoczonych i jest obchodzony 22 marca. Ideą obchodów jest podkreślenie roli wody w naszym życiu i dostępu do jej zasobów.  Co roku Światowy Dzień Wody jest obchodzony pod innym hasłem, a w tym roku jest to: Leaving No One Behind (Human Rights and Refugees)

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.