Światowe Dni Młodzieży 2016: Wydarzenia w Warszawie

Światowe Dni Młodzieży 2016: Wydarzenia w Warszawie
 od 20 do 25 lipca 2016 roku w Warszawie odbędzie się Dni w Diecezjach czyli czas przygotowawczy do Światowych Dni Młodzieży. Sprawdźcie co będzie się działo w Stolicy.

20 lipca 2016 r. –  Przywitanie Młodzieży

Wieczorem przywitanie młodzieży w parafiach podczas zorganizowanej uroczystości: np. koncert, przedstawienie, grill, piknik – forma dowolna, przywitanie zakończone wspólną modlitwą. Zaprezentowanie goszczonych grup, ich opiekunów i przedstawienie się parafii.

21 lipca 2016 r. – Dzień Kultury i Historii

Dzień Kultury i Historii (zwiedzanie miejsc związanych z Historią i Kulturą Warszawy i Mazowsza – muzeów, budynków i parków historycznych: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Św. Jana Pawłą II i Ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, Muzeum Narodowe, Zamek Królewski i Starówka Warszawska, Łazienki Królewskie, Pałac i Ogrody w Wilanowie, Centrum Nauki Kopernik i inne).

Od godz. 15:00 -17:00 na Zieleniaku (Ochota) młodzi ludzie będą grać na bębnach i w ten sposób zapraszać na piątkowe spotkanie w parku Szcześliwickim.

Wieczorem spotkanie młodzieży na Placu Piłsudskiego.

19:30 – 20:30  Zawiązanie Wspólnoty – Grupa Shalom

20:00 – Koncert Wiara, Nadzieja, Miłość
Na specjalnie zaprojektowanej i wybudowanej wielopoziomowej scenie wystąpi ponad 200 wykonawców z całego świata, m.in. z Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Kolumbii, Filipin, Mozambiku, Wielkiej Brytanii i oczywiście wielu polskich aktorów i wokalistów młodego pokolenia.
Odnośnik do wydarzenia na FB

22 lipca 2016 r. – Dzień Pielgrzymowania i Dzieł Miłosierdzia

Dzień Pielgrzymowania i Dzieł Miłosierdzia (nawiedzanie miejsc związanych z życiem świętych Warszawy: Matka Boża Łaskawa – Patronka Archidiecezji – Kościół OO. Jezuitów na Starym mieście, Św. Arcybiskup Zygmunt Szczęsny Feliński – katedra Warszawska, Św. Maksymilian Maria Kolbe – Niepokalanów, bł. Ks. Jerzy Popiełuszko – Sanktuarium na Żoliborzu, Św. Andrzej Bobola – Patron Polski – Sanktuarium na Mokotowie, kościoły na trakcie królewskim i inne. Do Sanktuariów można zorganizować piesze pielgrzymki z parafii, jeśli na to pozwalają warunki.
W ciągu dnia możliwość podjęcia posługi miłosierdzia wobec chorych, cierpiących, potrzebujących pomocy. Możliwość ta realizowana będzie przy pomocy Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Caritas parafialnych.
Wieczorem nabożeństwo adoracyjne w każdej parafii w intencji młodzieży i pokoju na świecie.

Program Iskry Miłosierdzia w parku Szczęśliwickim:

15:00  Koronka do Miłosierdzia Bożego i msza

17:00 Tańce i śpiewy, bębny i wodzireje oraz inne atrakcje

20:30 Pop-Oratorium Miłosierdzie Boże

Będzie to okazja do spotkania mieszkańców dzielnicy z młodymi pielgrzymami z całego świata, którzy przybyli do nas na Światowe Dni Młodzieży. Weźmie w nim m.in. udział wspólnota Shalom, powstała w  Brazylii w 1982 r., po wizycie Jana Pawła II. Wspólnota działa w 65 krajach na rzecz odnowienia pokoju.
Centralnym punktem wydarzenia będzie Pop-Oratorium Miłosierdzie Boże  Zespołu Lumen. Poprzedzi je wspólna modlitwa i zabawa. Będą tańce, śpiewy, polonez na 500 par. Wystąpi też Wspólnota Shalom.

23 lipca 2016 r. – Ogólnodiecezjalne spotkanie Młodzieży 

Ogólnodiecezjalne spotkanie Młodzieży przy Świątyni Opatrzności Bożej – Warszawskie Uwielbienieuroczysta „Msza św. Posłania” pod przewodnictwem Metropolity Warszawskiego, wieczór świadectw i koncert uwielbieniowy.

Program spotkania przy Świątyni Opatrzności Bożej:

15:00   Koronka do Bożego Miłosierdzia

15:30   Zawiązanie wspólnoty

16:30   Program przygotowany przez Shalom

17:30   Program przygotowany przez Wiarygodnych

18:00   Msza święta

19:30   Koncert ewangelizacyjny

Do wczesnych godzin popołudniowych Dzień Rekreacji, Sportu  i Współzawodnictwa. Program realizowany przy współpracy Parafii z Samorządami np. na obiektach sportowych

24 lipca 2016 r. – Dzień w Parafiach i Rodzinach

Uroczysta Msza św. parafialna z udziałem Gości pod przewodnictwem Ks. Proboszcza. Następnie czas z rodzinami i parafią: wspólny piknik, grill.
Wieczorem uroczyste pożegnanie i podziękowanie organizowane przez Parafie.

25 lipca 2016 r. – Wyjazd młodzieży do Krakowa

Źródło: http://sdm2016.waw.pl/pl/dni-w-diecezjach/

Program w PDF: http://www.sdm2016.warszawa.pl/files/Dni-w-Diecezjach-2016.pdf

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.