Spotkanie z prof. Pierre’em Joliot – wnukiem Marii Skłodowskiej

Spotkanie z prof. Pierre’em Joliot – wnukiem Marii Skłodowskiej.

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z profesorem Pierre’em Joliot – synem Ireny Joliot-Curie, wnukiem Marii Skłodowskiej-Curie, który z okazji uroczystości nadania mu tytułu doktora honoris causa Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przybędzie do Polski wraz z małżonką Anne.
W programie wieczoru przewidziano wiele niespodzianek dla gościa honorowego, jak i wszystkich pozostałych gości, wśród których zapowiedzieli się inni członkowie rodziny naszej wielkiej Noblistki.

26 października 2019, godz. 18:00

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

FB-klik

Pierre Joliot (ur. 1932 roku) biochemik, profesor honorowy Collège de France i członek Francuskiej Akademii Nauk. Międzynarodowy autorytet w dziedzinie fotosyntezy. Znacząco przyczynił się do rozwoju światowej biologii, biofizyki i biochemii. Jest autorem 175 prac naukowych. Jego zainteresowanie nauką wynika z rodzinnej tradycji dwóch pokoleń laureatów Nagrody Nobla – dziadków – Marii Skłodowskiej-Curie i jej męża Piotra Curie oraz rodziców – Ireny i Fryderyka Joliot-Curie.
W 2001 r. został odznaczony Legią Honorową i Narodowym Orderem Zasługi.

Irena Joliot-Curie (1897- 1956), córka Marii Skłodowskiej-Curie i Pierra. Od najmłodszych lat zdradzała talent do nauk ścisłych. Idąc w ślady rodziców została wybitną fizykochemiczką. U boku matki prowadziła badania naukowe w paryskim Instytucie Radowym. Wraz z mężem, Fryderykiem Joliotem, odkryła sztuczną radioaktywność, za co otrzymali w 1935 roku Nagrodę Nobla z chemii.

W związku z dużym zainteresowaniem spotkaniem i ograniczoną liczbą miejsc, wejście na spotkanie będzie możliwe za okazaniem zaproszenia.
Codziennie od dziś aż do przyszłego czwartku będzie można zdobyć wejściówki biorąc udział w naszych konkursach wiedzy o rodzinie MSC – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.