Spotkanie wokół książki „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL”

Spotkanie wokół książki „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL”.

20 stycznia 2018 roku, o godzinie 17:00 w Państwowym Muzeum Etnograficznym odbędzie się spotkanie z Aleksandrą Boćkowską, autorką książki „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL”. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Czyńska. 

Wstęp wolny.

O książce:
„W kraju, w którym ludzie gnieździli się z maleńkich mieszkaniach, a z roku na rok półki sklepowe robiły się coraz bardziej puste, słowo „luksus” nabrało specyficznego znaczenia. Ale nawet ten luksus nie był dla wszystkich. Bo był to także kraj równych i równiejszych. Sprytnych i sprytniejszych.

Aleksandra Boćkowska tropiła niczym detektyw, podążała śladem tego, co w PRL-u uchodziło za luksusowe. Szukała kontaktów. „Luksus w PRL to jest bardzo smutna opowieść” – mówili jedni, a drudzy dorzucali: „Luksus w PRL? To brzmi jak ironia”.”

Wydarzenie towarzyszące wystawie Ekspedycja’88:
https://www.facebook.com/events/154444278519860/?active_tab=about 

Ekspedycja‘ 88 jest działaniem pilotażowym, efektem projektu „Etnograficzna, edukacyjna kolekcja“ (E-Kolekcja) realizowanego w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie w latach 2017-18 w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna“ MKiDN oraz dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.