Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Mniej więcej. Fotografie z archiwum Marka Piaseckiego”

W sobotę, 20 stycznia 2018 roku, o godzinie 16:00 w nowej siedzibie Fundacji Archeologia Fotografii i Sputnik Photos odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Mniej więcej. Fotografie z archiwum Marka Piaseckiego”.

Tematem głównym wystawy „Mniej więcej. Fotografie z archiwum Marka Piaseckiego” jest wielość, która odnosi się zarówno do samej twórczości Piaseckiego (tematów, estetyk, gatunków) jak i formy powstawania wystawy i wykorzystania punktów widzenia, które zderzały się w zespołowej pracy kuratorskiej. Przez kolejne części wystawy przeprowadzą nas pytania, które narodziły się w trakcie pracy warsztatowej.

Nowe miejsce poświęcone fotografii, które od stycznia będzie siedzibą dwóch organizacji: Fundacja Archeologia Fotografii i kolektywu Sputnik Photos, otwieramy wystawą opartą o wycinek archiwum negatywów Marka Piaseckiego – fotografa, rzeźbiarza i malarza związanego w latach 50. i 60. ze środowiskami artystycznymi Warszawy i Krakowa. Stworzył ją czternastoosobowy zespół kuratorski w ramach sześciu spotkań warsztatowych, zrealizowanych wspólnie przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Fundację Archeologia Fotografii. 

Miejce: 20 stycznia o godz. 16.00 przy ul. Chłodnej 20

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

organizator: Fundacja Archeologia Fotografii
współorganizator: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
miejsce: nowa siedziba Fundacji Archeologia Fotografii i Sputnik Photos
adres: ul. Chłodna 20
otwarcie: 18 stycznia, godzina 18.00
wystawa czynna w dniach: 19.01-31.01.2018
godziny otwarcia: czynne codziennie w godz. 11.00-19.00
oprowadzenie kuratorskie: sobota, 20.01, godz. 16.00
zespół kuratorski: Michał Czarnecki, Magdalena Gaładyk, Wanda Janakiewicz, Dominika Jaruga, Tomasz Kaczorowski, Szymon Karpiński, Joanna Kostana, Michał Kotowski, Radosław Kowalik, Agnieszka Pajączkowska, Alina Rudnicka, Joanna Sosnowska, Justyna Szybińska, Zofia Zwierzchowska-Hajnosz
prowadząca zespół: Agnieszka Pajączkowska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.