Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem

Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem.

7 grudnia 2018 roku w „Odolance” nowej placówce Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy odbędzie się spotkanie z Mariuszem Szczygłem. Porozmawiamy o jego książkach, podróżach, zamiłowaniu do Czech i reporterskim obserwowaniu świata.

Mariusz Szczygieł to pisarz i reporter, który obok Hanny Krall należy do najczęściej przekładanych polskich reporterów – jego książki zostały wydane w 21 krajach. Za „Gottland” zdobył Europejską Nagrodę Literacką 2009, a w Polsce Nike Czytelników. Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland”, „Zrób sobie raj”, „Laska nebeska”). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX”. Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu, która prowadzi znaną w Warszawie księgarnio-kawiarnię „Wrzenie świata” oraz wydawnictwo książkowe „Dowody na Istnienie”. Jest także autorem cotygodniowej rubryki „Szczygieł poluje na prawdę” w tygodniku reporterów „Duży Format” – dodatku do „Gazety Wyborczej”. W listopadzie tego roku ukazała się jego nowa książka reporterska pt. „Nie ma”.

„Odolanka” to najmłodsza placówka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, otwarta w październiku 2018 roku. Spotkanie z Mariuszem Szczygłem będzie pierwszym spotkaniem autorskim w tym miejscu.

7 grudnia 2018, godz. 18:00

Biblioteka „Odolanka”, ul. J. K. Ordona 12F

FB-klik

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.