Ruszyła sprzedaż biletów na koncerty XVI Festiwalu „Chopin i Jego Europa”

Ruszyła sprzedaż biletów na koncerty XVI Festiwalu „Chopin i Jego Europa”

W czasie trudnym i stawiającym przed wszystkimi istotne wyzwania Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza jak co roku na święto muzyki, jakim jest Festiwal „Chopin i Jego Europa”. W tym roku odbędzie się niemal 30 koncertów: większość stanowią recitale fortepianowe w wykonaniu wielkich mistrzów fortepianu – zarówno współczesnego, jak i historycznego. Światowej sławy zespoły i kameralistów usłyszymy aż w 10 koncertach, nie zabraknie także muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią w recitalach, zaś gratką dla melomanów będzie koncertowe wykonanie „Hrabiny” Stanisława Moniuszki, po raz pierwszy w historii na instrumentach z epoki. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: www.festiwal.nifc.pl.

Wszystkie koncerty festiwalu będą dostępne w bezpłatnym streamingu na kanale Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na YouTube oraz w mediach społecznościowych. Wybranych koncertów będzie można posłuchać także za pośrednictwem transmisji w Polskim Radiu. Instytut zachęca jednak gorąco do udziału w koncertach osobiście, w salach koncertowych. Dokłada wszelkich starań, aby mogły odbyć się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: ograniczenie liczby słuchaczy, nakaz zakrywania nosa i ust oraz obowiązkowa dezynfekcja rąk. Mamy nadzieję, że pozwoli to wspólnie przeżywać radość płynącą z obcowania ze wspaniałą muzyką.

Bilety na koncerty festiwalu „Chopin i Jego Europa” w dniach 15-23 sierpnia można już zakupić online na stronie www.bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt.-niedz. 11:00-19:00). 14 sierpnia rozpocznie się sprzedaż biletów na koncerty zaplanowane w dniach 24-31 sierpnia.

Więcej informacji na temat sprzedaży biletów: tel. (+48 22) 44 16 251/252 oraz bilety.festiwal@nifc.pl.

Bilety będą również dostępne w kasach we wszystkich lokalizacjach festiwalowych na godzinę przed rozpoczęciem każdego koncertu. Sprzedaż wejściówek rozpocznie się na ok. 10 minut przed rozpoczęciem koncertu, wyłącznie wtedy, gdy dostępne będą miejsca w sali koncertowej.

Dla osób poruszających się na wózkach wstęp na koncerty jest bezpłatny.

 
Źródło informacji: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.