Rogiński gra Purcella. NInA na Ucho

24 kwietnia 2017 roku w NInA odbędzie się na premierowe wykonanie płyty „Raphael Rogiński plays Henry Purcell”. To nie pierwszy raz, kiedy uznany gitarzysta sięga po muzykę doby baroku. W przeciwieństwie do „Bach Bleach” w tej podróży w czasie towarzyszy mu dwójka muzyków: wokalistka Olga Mysłowska oraz grający na syntezatorach Sebastian Witkowski.

Jak przyznaje gitarzysta, Purcellem zainteresował się nie tylko ze względu na jego kompozytorski kunszt – istotny był również klimat tej muzyki. Zdaniem Rogińskiego twórczość Purcella cechuje charakterystyczne dla brytyjskiej tradycji brzmienie będące „jakby wołaniem z wrzosowisk, delikatne i rozmyte przez wiatr”. Z tego właśnie powodu muzyk doszukuje się punktów wspólnych między Purcellowskimi pieśniami a utworami Cocteau Twins czy PJ Harvey.

Cała płyta jest dostępna na stronie ninateki: http://ninateka.pl/audio/pavan-intro-raphael-roginski-plays-henry-purcell-1-15


24 kwietnia 2017, godz. 20:00
Narodowy Instytut Audiowizualny, ul.Wałbrzyska 3/5

Wstęp wolny

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Odnośnik do wydarzenia

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.