Projektanci poszukiwani – Łódź Design Festival

Do 15 marca można zgłaszać projekty do make me! – międzynarodowego konkursu wzorniczego organizowanego przez Łódź Design Festival, który odbędzie się między 15 a 24 maja 2020 roku. Pula nagród w konkursie to 65000 zł.

make me! to konkurs otwarty na projektantów młodego pokolenia, pozwalający na dużą swobodę tworzenia. Dedykowany wszystkim, których do procesu projektowego zapala impuls wywołany dostrzeżeniem potrzeby lub problemu. W make me! nagradzane są również projekty eksperymentujące z materiałem czy poszukujące nowych interpretacji dotychczasowych funkcji. Zgłoszone prace zostaną ocenione dwuetapowo przez jury w składzie: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Czesława Frejlich, Boaz Katz, Szymon Hanczar, Luca Nichetto, Agata Nowotny, Mariusz Włodarczyk, Jerzy Porębski, Maurizio Burrato i Michał Piernikowski.

„Bycie członkiem jury to dla mnie najlepszy sposób, aby podejrzeć, jak wchodzący na rynek projektanci odpowiadają na nadchodzące trendy. Obserwacja projektów z lat ubiegłych pokazuje, jak wielu z nich trafnie przewidziało zapotrzebowanie rynkowe i potrzeby społeczne” – mówi Michał Piernikowski, dyrektor ŁDF.

Na podstawie przesłanych formularzy jury wybierze około 20 najlepszych projektów, które prezentowane będą w ramach festiwalu na wystawie pokonkursowej. Uroczysta gala otwarcia ŁDF z wręczeniem nagród w konkursie odbędzie się 15 maja. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie makeme.lodzdesign.com, tam również znaleźć można szczegółowe informacje na temat konkursu.

„To jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń z dziedziny projektowania w Europie. Jest niemal regułą, że finaliści poprzednich edycji stają się rozpoznawalnymi projektantami, a kontynuacje ich wyróżnionych projektów często dają początek odnoszącym sukcesy startupom” – mówi koordynatorka konkursu, Katarzyna Ludwisiak.

Oprócz prezentacji przed publicznością Łódź Design Festival, finaliści mają możliwość wygrania nagrody z puli 65000 zł. Tegoroczne nagrody to PARADYŻ AWARDS ufundowane przez mecenasa festiwalu – Ceramikę Paradyż: 1. Nagroda 30000 zł / 2. Nagroda 20000 zł / 3. Nagroda 10000 zł oraz nagroda specjalna od firmy Interprint 5000 zł.

 
Źródło informacji: Łódź Design Festival
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.