Powojenne remiksy – warsztaty z samplingu i obróbki dźwięku

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

W niedzielę 26 marca 2017 roku, w Muzeum Historii Żydów Polskich odbędą się warsztaty “Powojenne remiksy – warsztaty z samplingu i obróbki dźwięku”.

Podczas warsztatów “Powojenne remiksy”, korzystając z profesjonalnego oprogramowania, zremiksujemy wybrane przeboje tworzone przez żydowskich twórców.

Tematem warsztatów będą powojenne przeboje, powstałe jako wyraz buntu młodego pokolenia względem tego, co stare, stabilne i znane. Podczas zajęć wykorzystamy tę zaklętą w piosenkach z lat 50., 60., 70. ale i 80. świeżość i bunt. Na warsztat weźmiemy dwa utwory i, korzystając z profesjonalnego oprogramowania Ableton Live+, zremiksujemy je. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli poznać różne techniki samplingu oraz obróbki dźwięku, tak aby nadać dawnym nagraniom nowoczesnego brzmienia.

Warsztaty poprowadzi Kuba Sojka, ambasador marki Ableton w Polsce, nauczyciel ze Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu.

Na warsztaty zapraszamy osoby, którym nieobce są programy typu DAW i które mają doświadczenie w zakresie tworzenia muzyki elektronicznej. O szczegóły pytamy w formularzu zgłoszeniowym, który jest dostępny tutaj: FORMULARZ >>

Formularz zgłoszeniowy proszę wysłać na adres apoklosiewicz@polin.pl do 19 marca. Ilość miejsc ograniczona. Organizator zapewnia sprzęt oraz oprogramowanie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Program wydarzeń towarzyszących wystawie “Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu” tu – klik


26 marca (niedziela), godz. 12:00
Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6

źródło: materiały organizatora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.