Potańcówka mazowiecka: Kapela Kaznowskiego i Kapela Dorosza

Potańcówka przy muzyce z Mazowsza Wschodniego i Zachodniego.

Kapela Dorosza gra muzykę z Mazowsza Wschodniego (okolice Mińska Mazowieckiego, Otwocka i Kołbieli). Jej twórcą jest Piotr Dorosz grający na harmonii pedałowej. Repertuar kapeli pochodzi w szczególności od harmonisty Stanisława Ptasińskiego z Wielgolasu, ale zawiera również melodie znane Piotrowi od babci.

Kapela Piotra Kaznowskiego wykonuje repertuar skrzypka-wirtuoza Stanisława Klejnasa z Raducza (pogranicze rawsko-łowickie, Mazowsze Zachodnie), odtworzony na podstawie nagrań archiwalnych. Zespół gra w archaicznym składzie złożonym ze skrzypiec, bębenka obręczowego i basów.

Poza imionami liderów, obie kapele łączy utytułowanie pierwszymi nagrodami na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w kategorii folklor-rekonstrukcja/folklor-kontynuacja, a przede wszystkim ogromna dbałość o detale tworzące style muzyki mazowieckiej.

Wstęp:

15 zł – dla przybyłych przed rozpoczęciem zabawy (tj. przed 20:00)
20 zł – dla przybyłych po 20:00

SOBOTA, 7/04/2018, godz. 20:00

Ambasada Muzyki Tradycyjnej

ul. Jazdów 3/20

Pamiętaj o tegorocznym 1%.
KRS 00000 55219
•••
Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać – wesprzyj i Ty.
•••
Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

https://www.facebook.com/events/161858121144911/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.