Folkowo Bemowo: Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

Folkowo Bemowo: Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego.

Reklama
Reklama

Orkiestra powstała 1996 roku w trakcie pracy nad inscenizacją „Dybuka” Szymona Anskiego, przygotowywanego przez Fundacją i Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Od tego czasu trwa przygoda młodych ludzi z pogranicznych Sejn z muzyką klezmerską. Dzisiaj Orkiestra to już kolejne muzyków, ciągle dochodzą nowi, młodsi zajmują miejsce odchodzących w dorosłe życie kolegów. Zmienia się instrumentarium zespołu, a tym samym jego brzmienie. W ich muzyce słychać wyraźne wpływy tradycji, ale przede wszystkim fantastyczną, współczesną energię i witalność.

Muzycznego, klezmerskiego abecadła uczą się nie w szkole, ale na co dzień, w zespole prowadzonym przez Wojciecha Szroedera. Próby mają w dawnej jesziwie, a koncerty w odremontowanej Synagodze. Wszystko to nie pozostaje bez wpływu na jakość ich muzyki. Muzycy Orkiestry są m.in. inicjatorami i uczestnikami wieloletniego programu „Tratwa Muzykantów – pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami”. Podczas spotkań „terminują” pod okiem najwybitniejszych klezmerów świata: Franka Londona, Davida Krakauera, Michael Alpert i wielu innych.

Kulturowa magia pogranicza i sejneńskich tradycji w połączeniu z edukacją tworzą bazę, na której rozwija się ich muzyka, a Orkiestra Klezmerska dla młodych z Sejn jest doświadczeniem, które ucząc muzyki i otwartości na wielokulturowość potrafi także stać się ścieżką całego życia.

Reklama
Reklama

Kwietniowy koncert Orkiestry Klezmerskiej będzie zarazem koncertem promocyjnym od dawna wyczekiwanej ich pierwszej płyty.

21 kwietnia 2018, godz. 19:00

Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 20

Reklama
Reklama

Bilety: 20/15 zł 

https://www.facebook.com/events/231609657400624/

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.