Polska Agencja Prasowa przejęła „Rzeczpospolitą”

Polska Agencja Prasowa finalizuje przejęcie Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita”.

Reklama
Reklama

– NWZ PAP oraz zgromadzenie wspólników PWR podjęły uchwały w sprawie połączenia obu spółek.

– Polska Agencja Prasowa będzie wnioskowała o wpisanie połączenia do Krajowego Rejestru Sądowego z dniem 31 stycznia 2019 roku.

19 grudnia 2018 roku odbyło się NWZ Polskiej Agencji Prasowej (PAP) oraz NZW spółki Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” (PWR) podczas których podjęto uchwały w sprawie połączenia obu spółek oraz przyjęto wynikające z tego o zmiany statutu PAP.

Reklama
Reklama

– Wraz z zarządem PWR dopełniliśmy wszystkich wymogów niezbędnych do podjęcia przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uchwał połączeniowych – mówi prezes Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Surmacz. – Kilkumiesięczny proces połączeniowy dobiega końca, przed nami ostatnie formalności, czyli złożenie wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego o wpisanie połączenia z dniem 31 stycznia 2019 roku.

Połączenie spółek odbędzie się poprzez przeniesienie całego majątku PWR (spółka przejmowana) na PAP (spółka przejmująca) w zamian za akcje, które spółka przejmująca wyda wspólnikowi spółki przejmowanej. Obie łączące się spółki należą w 100 proc. do Skarbu Państwa zaś podmiotem nadzorującym i wykonującym prawa z udziałów i akcji jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wskutek transakcji kapitał zakładowy PAP wzrośnie z 30.695.520,00 zł do 52.703.520,00 zł, w drodze emisji 2.200.800 akcji zwykłych imiennych serii D o wartości nominalnej 10 zł każda, wydanych w zamian za majątek PWR.

Reklama
Reklama

Po zakończeniu połączenia Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” zostanie wykreślone z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, a Polska Agencja Prasowa wstąpi w ogół jego praw i obowiązków.


Polska Agencja Prasowa to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 50 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” jest wydawcą miesięcznika Detektyw i kwartalników Detektyw Wydanie Specjalne oraz Detektyw Extra. Ponadto, spółka prowadzi działalność w zakresie wynajmu powierzchni biurowej oraz zarządzania nieruchomościami.

Źródło informacji: PAP

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.