Pokazy FONTANN Warszawa 2022

pokazy fontann 2022

Na długi weekend majowy zaplanowana jest inauguracja pokazów w Multimedialnym Parku Fontann na warszawskim Podzamczu.

1, 2 i 3 maja 2022 o godz 21:30 odbędą się pokazy inauguracyjne w Multimedialny Park Fontann w Warszawie.

Po dwuletniej przerwie multimedialne show wraca na Podzamcze. W tegorocznej odsłonie pokazu – „Złota kaczka”, świetlnej historii o tym, co w życiu najważniejsze, będzie towarzyszyć muzyka zespołu Maanam i Kory.

Pokazy będą odbywały się w piątki i soboty, zmieniać się będą godziny – 21.30 pozostanie do końca lipca, w sierpniu będzie to 21.00, a we wrześniu 20.30.


6 maja – 30 lipca (piątek i sobota) – 21:30

5-27 sierpnia (piątek i sobota) – 21:00

2-30 września (piątek i sobota) – 20:30


Od lat kilku lat inspiracją pokazów multimedialnych są warszawskie legendy. Po opowieściach o syrenach, Księciu Niedźwiedziu, Warsie i Sawie, przyszedł czas na opowieść o Złotej Kaczce. To już ostatnia, wybrana przez warszawiaków, warszawska legenda. Wzruszająca historia ubogiego piekarczyka, który po chwilowym zachłyśnięciu się darowanym bogactwem wybiera uczciwą pracę i miłość, zadziwia aktualnością.
Zmagania bohatera – od początkowej radości i ekscytacji po refleksję, że wszystkie bogactwa świata są nic niewarte – ilustrują piosenki zespołu Maanam. Usłyszymy wielkie przeboje, m.in. „Wyjątkowo zimny maj”, „Cykady na Cykladach” i „Nie poganiaj mnie, bo tracę oddech” w wykonaniu Kory.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Najlepiej je podziwiać ze skarpy wiślanej. Podczas pierwszego spektaklu – 1 maja – zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla wózków inwalidzkich. Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnioną pętlę indukcyjną.

Więcej informacji na fanpage Multimedialnego Parku Fontann i Stołecznej Estrady oraz stronie www: estrada.com.pl/.


Przeczytaj też

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.