Planujesz ekspansję swojego biznesu? Skorzystaj z pomocy zdalnego asystenta

pomoc zdalnego asystenta

Wprowadzenie nowego produktu, usługi, wejście na nowy rynek czy współpraca z nowym dostawcą wymaga odpowiedniego przygotowania. Jest to czasochłonne zadanie, które na szczęście możemy zlecić asystentce online.

Wirtualna asystentka – kto to i jak może nam pomóc?

Wirtualna asystentka zwana też zdalną asystentką to osoba, która nie jest zatrudniania jako etatowy pracownik. Z jej usług korzystamy przez określony czas, na przykład w okresach większej ilości pracy lub właśnie podczas ekspansji czy rozwoju naszego biznesu. Taka osoba może pracować dla nas przez kilka tygodni czy miesięcy albo przez dłuższy okres, ale na przykład tylko kilka godzin tygodniowo. Jest to bardzo elastyczna usługa, z której możemy korzystać praktycznie bez zobowiązań.

Asystentka internetowa – kiedy chcesz wprowadzić na rynek nowy produkt albo usługę i potrzebujesz researchu

Kiedy do naszej oferty chcemy wprowadzić nowe produkty lub usługę, w pierwszej kolejności musimy zbadać potrzeby rynku. Oznacza to często przygotowanie ankiety w mediach społecznościowych, zbadanie konkurencji albo zebranie większej ilości informacji o danej gałęzi branży. Niestety takie działania są tak samo konieczne, jak czasochłonne. Jako właściciele firmy prawdopodobnie i tak cierpimy na wieczny brak czasu, więc jak mamy wpisać na listę swoich obowiązków kolejną pozycję?

Na szczęście nie musimy tego robić sami. Asystentka personalna zajmie się tym za nas. Wystarczy, że przeprowadzimy z nią szczegółową rozmowę, w której określimy, jakie informacje nas interesują, z jakich źródeł powinna je czerpać i w jakiej formie chcemy otrzymać uzyskane dane. W ten sposób otrzymamy profesjonalny research bez poświęcania naszego cennego czasu.

Asystentka na godziny jak np. Secretario może nam też pomóc w przypadku ekspansji naszego biznesu do nowego regionu czy nawet kraju. Sprawdzenie jak wygląda dany rynek dotyczący naszej branży, czy istnieje konkurencja, jaką ma ona ofertę i ceny, jak się reklamuje – w zdobyciu wszystkich tych informacji również pomoże nam asystentka biurowa.

Wirtualni asystenci pomogą Ci przygotować się do nowej współpracy

Wybranie nowego dostawcy, partnera biznesowego, a nawet nowego pracownika również wymagania przygotowania. W przypadku partnerów biznesowych często musimy w odpowiedni sposób zaprezentować naszą firmę, co często oznacza przygotowanie profesjonalnej prezentacji. Jeżeli PowerPoint nie jest naszą mocną stroną, takie zadanie może za nas wykonać zdalna asystentka. Możemy zlecić jej również zebranie potrzebnych danych albo dać jej gotowe materiały i poprosić ją tylko o przedstawienie ich w atrakcyjnej formie.

Również wybranie nowego dostawcy, kontrahenta czy pracownika wymaga czasu. Ważne jest wybranie osoby lub firmy, która odpowiada naszym potrzebom, posiada szeroką ofertę i atrakcyjne ceny (albo oczekuje wynagrodzenia, które mieści się w naszych widełkach). Często oznacza to konieczność spędzenia kilku godzin na porównywaniu ofert i cen. Teraz asystentka online może zrobić to za nas i przedstawić nam wyniki poszukiwań w formie wygodnej tabelki w Excelu.

Rozwój biznesu nie musi już oznaczać zarwanych nocy i dodatkowego stresu – personalna asystentka wspomoże nas w tym okresie.

/artykuł sponsorowany/