Przygotuj salon fryzjerski na otwarcie!

Sytuacja, jaka dotknęła Polskę i świat, sprawiła, że swoją działalność wstrzymało lub zakończyło wiele biznesów. Powoli na szczęście wracamy do normalności i duża część salonów otwiera się na nowo. Jeszcze inne po prostu otwierają się, bo ich przyszli właściciele poczuli, że teraz jest na to odpowiedni moment i jak najbardziej życzymy im powodzenia!

Sytuacja, jaka dotknęła Polskę i świat, sprawiła, że swoją działalność wstrzymało lub zakończyło wiele biznesów. Powoli na szczęście wracamy do normalności i duża część salonów otwiera się na nowo. Jeszcze inne po prostu otwierają się, bo ich przyszli właściciele poczuli, że teraz jest na to odpowiedni moment i jak najbardziej życzymy im powodzenia!

Nie da się jednak ukryć, że  prowadzenie salonu fryzjerskiego teraz wymaga od właścicieli jeszcze większego zaangażowania i szczególnej troski, zwłaszcza o higienę i bezpieczeństwo. Świat się zmienił i nie będzie już taki jak przedtem. Dbanie o doskonałą higienę i bezpieczeństwo bakteriologiczne to absolutna konieczność. O ile branża kosmetyczna czy fryzjerska zawsze była pod względem zachowania reżimu sanitarnego i czystości bardzo wymagająca, o tyle teraz dodatkowo sytuacje wymogły na nas wyrobienie sobie nowych nawyków. Należało stosować środki bezpieczeństwa i podnieść częstotliwość dezynfekcji. Zmieniły się także limity co do odległości pomiędzy stanowiskami. To wszystko musimy wziąć pod uwagę.

Jednak nie zmieniła się podstawowa kwestia, to jest podejście naszych klientów i potrzeba społeczna korzystania z zabiegów w salonach fryzjerskich. Pomoc wykwalifikowanego specjalisty w kwestii zdrowia włosów czy wizerunku jest niezastąpiona. O czym zatem musisz pamiętać przed otwarciem salonu?

Czym się kierować przy wyborze produktów?

Wszelkiego rodzaju produktów fryzjerskich jest na rynku bardzo wiele. Spotykamy się z wieloma polskimi i zagranicznymi markami. W tej wielkiej dżungli zakupowej można się łatwo zagubić. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, zanim wybierzemy produkty takie jak farby, kosmetyki, szampony czy odżywki do stosowania w naszym profesjonalnym salonie? Na to pytanie odpowie, pan Tomasz ze sklepu fryzjerskiego Pro-sprzet.pl, który powstał w 2004 roku.

Najważniejsza jest jakość produktu. Po to klient przychodzi do salonu fryzjerskiego, żeby jego włosy zostały potraktowane profesjonalnymi produktami najwyższej jakości, na które sam prawdopodobnie nie mógłby sobie zbyt często pozwolić. Darujmy więc sobie zaopatrywanie się w drogeriach czy drogeriach internetowych. Klienci szybko wychwytują, gdy fryzjer chce na nich oszczędzać i już nie wracają do takiego salonu.

Aby znaleźć produkty najwyższej jakości, powinniśmy zaopatrywać się w hurtowniach fryzjerskich, które istnieją już na rynku jakiś czas, mają wypracowane standardy obsługi i oferują tylko produkty dobrych marek przeznaczone właśnie dla profesjonalnych fryzjerów.

Oczywiście przed zakupem warto zapoznać się z rekomendacjami innych fryzjerów na temat danego produktu i opinii użytkowników. Często sklepy internetowe także mają możliwość wystawiania recenzji danym produktom. Po ich liczbie i treści poznamy, czy warto dany produkt zakupić.

Zdarza się, że kosmetyk jest nowością i nie ma jeszcze żadnych ocen, jest to wszak proces, który trochę trwa. Warto jednak interesować się nowościami i testować je. Również klienci lubią wszelkie nowinki i poczucie bycia wyjątkowymi. Brak testowania nowych produktów może sprawić, że wpadniemy w pułapkę przyzwyczajeń i w pewnym momencie będziemy już bardzo w tyle za konkurencją.

Bestsellery w hurtowniach fryzjerskich – poznaj je!

Hurtownie fryzjerskie mają swoje listy bestsellerów, czy produktów, które sprzedają się najczęściej. Z uwagi na charakter pracy fryzjera na szczycie tej listy jest wiele akcesoriów jednorazowego użytku takich jak ręczniki jednorazowe czy rękawiczki, bo tych w żadnym salonie nie może zabraknąć ani na chwilę i muszą być regularnie wymieniane. Przydają się również folie do koloryzacji czy wszelkie płyny do dezynfekcji powierzchni.

Poza takimi drobnymi akcesoriami najważniejszą rzeczą w każdym salonie jest odpowiednio duży wybór farb fryzjerskich. Koloryzacja jest wciąż najbardziej popularnym zabiegiem fryzjerskim. Dlatego fryzjerzy zamawiają farby w wielu odcieniach, a do nich oczywiście oksydanty.

bestsellery fryzjerskie

Na kolejnym miejscu plasują się środki do stylizacji włosów damskich i męskich takie jak lakiery, spraye pudry czy pomady oraz naturalne glinki. Tym, co jest również bardzo ważne są wszelkiego rodzaju szampony techniczne oraz odżywki i spraye termoochronne, nabłyszczające i nawilżające, które sprawiają że klientki opuszczają salon szczęśliwe, z pięknie lśniącymi włosami.

Warto więc kupić niezbędne produkty w hurtowni fryzjerskiej, która dodatkowo zazwyczaj przygotowuje specjalne pakiety lub zestawy produktów dla fryzjerów w atrakcyjnych cenach.

/materiał sponsorowany/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.