Otwarcie nowego sezonu transmisji LIVE z THE METROPOLITAN OPERA

Otwarcie nowego sezonu transmisji LIVE z THE METROPOLITAN OPERA.

Już 14 sezon cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” startuje w najbliższą sobotę w Multikinie. W wybranych kinach sieci, 12 października o godz. 18:55, będziemy mogli zobaczyć transmitowaną na żywo, prosto z Met, operę „Turandot” – ostatnie dzieło Pucciniego i jedną z wizytówek nowojorskiej sceny.

Sezon 2019-20 wystartuje w sobotę pod batutą dyrektora Met – Yannicka Nézet-Séguina: „Turandot” – pierwszy tytuł sezonu – zostanie wykonany w pełnej rozmachu, niezwykle bogatej inscenizacji, nieżyjącego już, Franco Zefirelliego, i w nowej obsadzie. Usłyszeć i zobaczyć będzie można m. in. Christine Goerke jako księżniczkę Turandot, Eleonorę Buratto jako Liu i Yusifa Eyvazova jako Nieznanego Księcia (Kalafa).

Yannick Nézet-Séguin poprowadzi także styczniową premierę „Wozzecka” Albana Berga. Poza nim za pulpitem dyrygenckim w tym sezonie staną m.in. Valery Gergiev, Maurizio Benini czy Bernard De Billy.

Wśród dziesięciu transmisji zaplanowanych w nowym sezonie cyklu „The Met: Live in HD” znajdzie się aż 5 premier: minimalistyczny „Echnaton” Philipa Glassa w reżyserii Phelima McDermotta, wspomniany już „Wozzeck” Albana Berga (inscenizację przygotuje William Kentridge, odpowiedzialny wcześniej za „Nosa” i „Lulu”), „Porgy i Bess” George’a Gershwina, „Agrypina” Georga Friedricha Händla i „Holender tułacz” Richarda Wagnera.

Jeśli chodzi o wznowienia – sezon będzie należał przede wszystkim do Pucciniego: oprócz historii księżniczki Turandot powróci transmitowana już do kin nowa inscenizacja „Toski”, przygotowana przez Sir Davida McVicara (tym razem z Anną Netrebko w roli tytułowej), a także „Madame Butterfly” w nawiązującej do tradycji teatru japońskiego reżyserii Anthony’ego Minghelli.

W transmisjach, jak zwykle, pojawią się największe gwiazdy światowej wokalistyki: wspomniane Christine Goerke i Anna Netrebko, Joyce DiDonato, Jamie Barton, Kate Lindsey, Diana Damrau, Bryn Terfel, Michael Fabiano, Peter Mattei, Anja Kampe i wielu innych.

Na scenie Met, podobnie, jak w latach ubiegłych zagoszczą także Polacy – Andrzej Filończyka będzie można zobaczyć w „Marii Stuart” Donizettiego, a Artura Rucińskiego już 27 października w „Manon” Masseneta.

W tym sezonie zaplanowano również jedną, wyjątkową, retransmisję: tytuł, do którego sentyment ma wielu dorosłych i z którego radość mogą czerpać także najmłodsi, dla których może on być doskonałym wprowadzeniem w operowy świat. Przed Świętami Bożego Narodzenia, 12 grudnia, specjalnie dla familijnej widowni, Met przypomni pierwszy w historii transmitowany do kin spektakl operowy – skrzący się humorem i pełen magii „Zaczarowany flet” Mozarta z 2006 roku.

Spektakle operowe można oglądać w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Olsztyn, Poznań Malta, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Targówek, Włocławek, Zabrze.

Bilety na wszystkie spektakle nowego sezonu już w sprzedaży w kasach kin i na www.multikino.pl.

W kasach kin do nabycia także karnety na nowy sezon cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD”.

https://multikino.pl/

Organizator: Multikino S.A.

Producent: The Metropolitan Opera HD Live

Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl

Cykl The Met Live in HD jest realizowany dzięki szczodremu finansowemu wsparciu jego fundatora, czyli The Neubauer Family Foundation

Globalnym sponsorem cyklu The Met Live in HD jest również Bloomberg Philanthropies

Globalnym sponsorem cyklu The Met Live in HD jest także Rolex

Transmisje w technologii HD są wspierane przez Toll Brothers

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.