Odsłonięcie muralu 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja

Odsłonięcie muralu 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja.

9 maja br. od godz. 16.00 na bulwarach wiślanych w Warszawie odbędzie się odsłonięcie ponad 60-metrowego muralu. Poza tym w programie m.in. muzyka na żywo, tradycyjne gry i zabawy oraz tańce korowodowe. Wydarzenie jest elementem promocji 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja – największego w kraju festiwalu prezentującego polską i światową muzykę folkową. Organizatorami wydarzenia są Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Dzielnica Wisła m. st. Warszawy.

22. Festiwal Folkowy Polskiego Radia Nowa Tradycja odbędzie się w dniach 16-19 maja w Studiu im. Lutosławskiego w Warszawie. Jego gośćmi specjalnymi będą artyści z całego świata: Hazelius Hedin ze Szwecji, Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou z Maroka oraz zespół Saz’iso z Albanii. 16 maja Festiwal rozpocznie koncert Muzyka Źródeł: Młoda tradycja. Na scenie w studiu im. Lutosławskiego wystąpią najmłodsi wykonawcy. Podczas Konkursu Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja” w dniach 17-18 maja wystąpi 11 uczestników, wyłonionych z 56 zgłoszeń.

Od tego roku Radiowe Centrum Kultury Ludowej wychodzi do warszawiaków i pragnie pokazać, że muzyka folkowa jest dla wszystkich. Elementem tej strategii jest powstanie ponad 60-metrowego muralu na bulwarach wiślanych. Autorką dzieła jest Czarli Bajka. Obraz powstaje już od kilku tygodni, a jego odsłonięcie zaplanowano na 9 maja po godz. 16.00.

Chcemy przyciągnąć uwagę warszawiaków chętnie spędzających wiosenny czas nad Wisłą, zainteresować ich naszym festiwalem i pokazać, że muzyka tradycyjna jest częścią naszej codzienności. Kultura ludowa stanowi krwioobieg każdej społeczności – mówi Piotr Kędziorek, Dyrektor Radiowego Centrum Kultury Ludowej. – Próbowano nam kiedyś ten element naszej tożsamości obrzydzić i odebrać. Chcemy, żeby wrócił do naszego życia i dał nam radość, która wiąże się ze wspólnym muzykowaniem, tańcem i zabawami, ale też kontaktem z rodzicami, dziadkami, poszukiwaniami własnych korzeni i tradycji – dodaje.  

Głównym punktem czwartkowego wydarzenia jest dokończenie i odsłonięcie muralu. W programie także muzyka wiejska i miejska na żywo, tradycyjne gry i zabawy dla dużych i małych (m.in. koromysło, rzut podkową, chłopskie narty), malowanie i granie na glinianych ptaszkach, zabawy muzyczne i tańce korowodowe.

Te wszystkie atrakcje czekają na warszawiaków 9 maja w godz. 16.00-20.00 na bulwarach wiślanych przy budynku Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Organizatorami wydarzenia są Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Dzielnica Wisła m. st. Warszawy.

ul. Wioślarska 6

Link do wydarzenia na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/events/426744027875796/

Oficjalna strona Festiwalu: nowatradycja.polskieradio.pl   

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.