Noc muzeów w Warszawie: program dla aktywnych

Noc muzeów w Warszawie 2016: program dla aktywnych

 

 

Historyczne rejsy statkiem Loewentin 
W godzinach 18:00 – 23:00 odbędą się historyczne rejsy po Wiśle z przewodnikiem.
Do dyspozycji uczestników Nocy Muzeów będziestatek Loewentin z 1892 roku. Czas trwania jednego rejsu to około 1 godziny. Na statku będzie dostępny płatny bar oraz grill.
O wejściu na statek decyduje kolejka. Ilość osób wpuszczonych na każdy z rejsów uzależniona jest od sytuacji hydrologicznej na Wiśle.
Odnośnik do wydarzenia na FB
adres: Bulwar Wiślany Bohdana Grzymały-Siedleckiego

 
 

Tramwaje Warszawskie 
W godz. 19:00-1:00 dostępna będzie wystawa stała zabytkowych już Tramwajów Warszawskich: Wagony, jakie które będą zlokalizowane na wystawie stałej: A(#43), C (#257), N3 (#674), Lw (#541) , K(#2407), 13N (#53) i 13N (#388) oraz Warszawski Tramwaj Promocyjny, w którym będzie grał i śpiewał pianista. Oprócz tego po mieście jeździć będzie specjalna linia dowozowa „M”. Kursy odbywać się będą co 15 minut.
adres: pętla pl. Narutowicza

 

Zwiedzanie Kancelarii Premiera
W Noc Muzeów 2016 dostępna dla zwiedzających będzie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. O zabytkowym gmachu będzie opowiadał przewodnik. W programie m.in. wizyta w gabinecie szefa rządu, tajniki przygotowywania konferencji prasowych premiera, krótka lekcja legislacji, konkurs fotograficzny oraz animacje i niespodzianki dla dzieci. Zwiedzania w grupach maks. 30-osobowych będą się odbywa w godz. 19:00-1:00 (ostatnie wejście o godz. 0.00). Wycieczka potrwa ok. 1 godziny.
adres: Al. Ujazdowskie 1/3

 

Centrum Nauki Kopernik
W godz. 20:00-2:00 Centrum Nauki Kopernik zaprasza na wydarzenia przygotowane specjalnie na tę okazję. Świecące cukierki, robotyczny pokaz mody i blask gwiazd – rozświetlimy Noc Muzeów.Dostępne będą wszystkie galerie Centrum, wystawa czasowa Lustra, najnowsza ekspozycja Nowy świat w ruchu, przestrzeń eksperymentalna „Majsternia”, laboratoria i planetarium Niebo Kopernika. Jeśli pogoda dopisze, to zorganizowane zostaną także pokazy nieba przez teleskop 20:30-1:30.
Oprócz tego otwarte będzie Planetarium – UWAGA (darmowe bilety do odbioru w kasie od godz. 10.30).
Adres: Wybrzeże Kościuszkowskie 20

 

Łazienki Królewskie
Bezpłatne zwiedzanie odnowionej Starej Oranżerii i Pałacu na Wyspie, wystawa obrazu „Kwiaty w szklanym wazonie”, Abrahama Mignona, a także koncert jazzowy Grzecha Piotrowskiego. Start o 19:00
Odnośnik do wydarzenia na FB
Adres: ul. Agrykoli 1

 

Otwarcie Placu Europejskiego
Rozpoczęcie wydarzenia o godzinie 21:00.
Odnośnik do wydarzenia na FB

 

Noc Rekinów Biznesu w Szkole Głównej Handlowej
O godzinie 19:00  rozpocznie się gra miejska na terenie historycznego kampusu SGH. Przewodnikiem po strefach tematycznych i atrakcjach będzie Rekin Biznesu August, dzięki któremu uczestnicy – rozwiązując różnorodne zadania – poznają interesujące aspekty ekonomii oraz działalności biznesowej, a przy okazji zobaczą słynną Aulę Spadochronową i zwiedzą na co dzień niedostępne miejsca w SGH. Można będzie skorzystać z pojedynczych atrakcji, bez uczestniczenia w całej grze. Jednak dla osób najbardziej wytrwałych, które w kolejnych strefach zgromadzą najwięcej punktów, przygotowano niespodzianki. Finałem gry będzie wręczenie uczestnikom dyplomów ukończenia Szkoły Rekinów Biznesu. Zwycięzcy wystąpią w todze i birecie, oczywiście w towarzystwie niezawodnego Augusta. Wygłodniałe Rekiny Biznesu będą mogły skorzystać z oferty uczelnianego bufetu.
Adres: al. Niepodległości 162

 

Akademia Sztuk Pięknych
Od 19:00 do północy wystawy, warsztaty i wiele innych atrakcji przygotowanych przez studentów ASP.
Program wydarzenia dostępny pod odnośnikiem
Adres: Krakowskie Przedmieście 5

 

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej
W godzinach 15:00 – 22:00 w ramach Nocy Muzeów 2016 obędzie się zwiedzanie meczetu z przewodnikiem, prezentacja o islamie, wystawy, pokaz tańca dabkah, warsztaty, dyskusje.
Program:
15.00–17.00 Pierwsza tura
17.30–19.30 Druga tura
20.00–22.00 Trzecia tura
Adres: al. Bohaterów Września 23

 

Muzeum Kowalstwa
Jak co roku w godzinach 19:00 – 3:00, każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił przy kowadle, wykuwając drobny element z rozgrzanego do czerwoności żelaza. Poza tym będzie można zobaczyć mistrza kowalskiego przy pracy, posłuchać opowieści kowalskich, skosztować domowych wypieków oraz napić się kawy, a przede wszystkim poczuć klimat kuźni z początku XX w. 
Adres: ul. Przy Grobli 84

 

Spectra Art Space
W 19.00 – 23:00 odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po kolekcji oraz wystawie Henryk Stażewski. W Spectra Art Space udostępniona jest szerokiej publiczności, prywatna kolekcja Anny i Jerzego Staraków, na którą składają się prace najwybitniejszych współczesnych polskich artystów, m.in.: Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Fangora, Władysława Hasiora, Tadeusza Kantora, Jerzego Nowosielskiego, Romana Opałki, Andrzeja Wróblewskiego.
ul. Bobrowiecka 6

 

Program 13. Nocy Muzeów: 2016 Noc-Muzeow pdf

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.