Noc Muzeów 2019 w Muzeum Sue Ryder

Noc Muzeów 2019 w Muzeum Sue Ryder.

Na tegoroczną Noc Muzeów przygotowaliśmy wystawę specjalną o działalności Sue Ryder, która będzie prezentowana na skwerze obok muzeum. Natomiast na podwórku pobliskiej kamienicy przy ul. Bagatela 15 odbędą się trzy projekcje nowego filmu „Lady Ryder of Warsaw” w reż. Piotra Zbrozińskiego. Seanse będą rozpoczynać się o godz. 19, 20 oraz 21.

Oczywiście zwiedzający będą mieli również możliwość obejrzenia ekspozycji stałej muzeum.
Ponadto zaprezentujemy bogatą kolekcję blisko 500 Znaczków Turystycznych, pochodzących z różnych miejsc w Polsce. Znaczki Turystyczne mają postać drewnianych krążków przedstawiających rozmaite atrakcje turystyczne. Idea Znaczków Turystycznych wywodzi się z Czech i na przestrzeni 20 lat objęła kilkanaście krajów, głównie europejskich. W sumie w Europie jest już ponad 5600 miejsc posiadających swój własny znaczek, z czego w Polsce jest ich prawie 800. Muzeum Sue Ryder przystąpiło do tego programu jesienią 2018 r. Nasz Znaczek ma numer 743 i będzie w sprzedaży podczas Nocy Muzeów. Stoisko Znaczków będzie się mieściło w namiocie obok muzeum. Na najmłodszych będą czekały konkursy z nagrodami. (więcej informacji: www.znaczki-turystyczne.pl)

Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia wystawy „200 lat Rogatek Mokotowskich. Historia Placu Unii Lubelskiej”, która w ubiegłym roku cieszyła się wielkim powodzeniem.
Tym razem zaprezentujemy ją na podwórku zabytkowej kamienicy przy ul. Bagatela 15 (otwarte w godz. 18-23). We wspomnianej kamienicy mieści się sklep charytatywny Fundacji Sue Ryder, który również będzie czynny w Noc Muzeów, w godz. 16-22.
 
Link do naszego wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/321467911869605
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.