Noc Księgarń 2022

Noc Księgarń 2022

 7 października już po raz czwarty odbędzie się Noc Księgarń 2022. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział 150 miejsc z 50 miast.

Spotkania autorskie, debaty, dyskusje, warsztaty, pokazy filmów, koncerty, spacery literackie i kiermasze zaplanowano podczas tegorocznej Nocy Księgarń. Akcja odbędzie się w piątek, 7 października, a patronuje jej prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

W 33 warszawskich księgarniach zaplanowano dziesiątki wydarzeń dla miłośników czytania. Ciekawie zapowiada się np. komedia improwizowana „Z miłości do książek” w Big Book Cafe czy spacer szlakiem dawnych księgarń, antykwariatów i kawiarni literackich, który poprowadzi Błażej Brzostek – laureat 15. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy za książkę „Wstecz. Historia Warszawy do początku”.

We Wrzeniu Świata odbędzie się spotkanie z autorami książek dla dzieci – Zofią Stanecką i Jarosławem Mikołajewskim. – Podczas tego wyjątkowego wieczoru porozmawiamy o książkach, które mają niezwykłą moc… MOC ŁĄCZENIA POKOLEŃ! – zachęcają organizatorzy. Z kolei praski Antykwariat Zakładka na Noc Księgarń przygotował warsztaty dla młodzieży licealnej „Kreatywna strona przekładu – tłumaczenie gier słownych i różnych innych nieprzekładalnych zagwozdek”.

Ulubione księgarnie Warszawy

W tej wyjątkowej czytelniczej akcji wezmą także udział księgarnie, które startowały w plebiscycie „Ulubiona Księgarnia Warszawy”. Jedno z najbardziej utytułowanych miejsc, Tarabuk, zaprasza na spotkanie z pisarką Katarzyną Grocholą. Z kolei Tajfuny organizują 7 października „pełen grozy i tajemnic wieczór”, podczas którego można będzie kupić najlepsze kryminały i thrillery z bogatej oferty książek azjatyckich.

Szczegóły dotyczące atrakcji przygotowanych przez inne warszawskie księgarnie można znaleźć na stronie Nocy Księgarń oraz ich profilach na Facebooku.

źródło: UM Warszawa


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama