Niezwykła dekoracja wolskich drzew „Utkani z wolności – dziergamy powstańcze opaski”

Niezwykła dekoracja wolskich drzew „Utkani z wolności – dziergamy powstańcze opaski”.

„Utkani z wolności – dziergamy powstańcze opaski” – ma tytuł akcja, która rozpocznie się w sobotę, 4 sierpnia o godz. 16.00 na skwerze Sierpnia 1944r.

W przeddzień 74. rocznicy Rzezi Woli, na skwerze Sierpnia 1944  z wykonanych na drutach czy szydełkiem 40 białych i czerwonych prostokątów, zostaną przygotowane dwukolorowe powstańcze opaski, które oplotą pobliskie drzewa.

Uczestnicy wydarzenia wspólnie będą kończyć dzierganie i zszywanie poszczególne części. Będzie to czas na wspomnienia, integrację, naukę  zapominanych robótek ręcznych oraz lokalne przyłączenie się do obchodów 74. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Część elementów stworzona zostanie przed wydarzeniem. Wykonają je uczestniczki zajęć w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, Ośrodka Pomocy Społecznej dzielnicy Wola m.st. Warszawy przy ul. Zawiszy 5 oraz Ośrodku Wsparcia dla Seniorów „Pod Jaworami”.

W akcję włączył się także „Splot inspiracji”, „Warszawskie Szarotki”, czytelnicy bloga Zamotana.pl oraz inne stołeczne grupy zrzeszające miłośników rękodzieła. 

O godz. 19.00 w tym samym miejscu odbędzie się koncert zespołu Wawa Cafe poświęcony przedwojennej i współczesnej Warszawie.

Wydarzenie „Utkani z wolności – dziergamy powstańcze opaski” jest także częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które przygotował Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Wola, w ślad za poprzednim wydarzeniem tkania flagi na skwerze Władysława Bartoszewskiego. 
Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrz Dzielnicy Wola.  

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.