„Największe wymarłe zwierzęta” – Wykład Paleontologiczny

Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie z cyklu „Wykłady Paleontologiczne Muzeum Ziemi”. Cykl ten stanowi serię wykładów popularnonaukowych, których przedmiotem są najciekawsze zagadnienia dotyczące paleontologii, paleobiologii i historii życia na Ziemi.

Czy w przeszłości geologicznej wszystko było większe? Czy dinozaury to jedyne giganty jakie zamieszkiwały Ziemię w czasach prehistorycznych? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w trakcie najbliższego wykładu zatytułowanego „Największe wymarłe zwierzęta”, który przybliży Państwu tematykę olbrzymów z minionych epok geologicznych.

W trakcie wykładu zostaną przedstawieni najwięksi przedstawiciele różnych grup zwierząt, którzy żyli na naszej planecie w ciągu ostatnich 500 milionów lat. Będą to zarówno wielkie bezkręgowce paleozoicznych mórz (trylobity, łodziki, wielkoraki), a także najwięksi mieszkańcy lądów ery mezozoicznej (dinozaury) i kenozoicznej (pranosorożce, mamuty i słonie leśne). Zobaczą Państwo jak ewolucja doprowadziła do powstania organizmów osiągających rekordowe rozmiary oraz jakie przyczyny środowiskowe i klimatyczne były za ten gigantyzm odpowiedzialne. Zaprezentowane zostaną również wybrane przykłady gigantycznych zwierząt dziś żyjących w morzach i na lądach.

Dr Daniel Tyborowski

9 lutego 2020, godz. 13:00

Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie
Al. Na Skarpie 27
WSTĘP WOLNY!

Fb-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.