Na stacjach Orlenu zapłacisz aplikacją Orlen Mobile bez podchodzenia do kasy

Na stacjach Orlenu można już płacić za paliwo bez podchodzenia do kasy.

Orlen uruchomił płatności mobilne za paliwo na wszystkich swoich stacjach własnych w Polsce. Aby skorzystać z nowej możliwości, kierowcy powinni zainstalować aplikację na smartfony Orlen Mobile, do której dodano funkcję płatności pod nazwą Orlen Pay.

„Nowa usługa jest dedykowana tym klientom, którzy spieszą się i którzy w danym momencie przyjeżdżają tylko po to, by zatankować. Tankujesz, płacisz przy dystrybutorze, odjeżdżasz. To pozwala zaoszczędzić czas”– mówił podczas prezentacji nowego systemu płatności mobilnych prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Nowa wersję aplikacji zaprezentowano 29 października na stacji benzynowej przy ul. Powązkowskiej w Warszawie.

„To rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne, chroni nasze dane osobowe, a korzysta z najnowszych możliwości technologicznych – zapewniła Patrycja Klarecka, członek Zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej. – Testowaliśmy system płatności dość długo, bo od 2016 r. Dlatego w tej chwili możemy powiedzieć, że jest on nie tylko wygodny dla naszych klientów, ale też bardzo bezpieczny” – mówiła Klarecka.

Podczas prezentacji nowego systemu członkowie zarządu PKN Orlen zademonstrowali osobiście działanie aplikacji. Prezes Obajtek zatankował samochód służbowy spółki, a Patrycja Klarecka uruchomiła aplikację w swoim telefonie i zapłaciła nią za paliwo.

Aplikacja Orlen Mobile jest przygotowana z myślą o tych kierowcach, którzy nie raz czuli zniecierpliwienie stojąc w kolejce do kasy na stacji benzynowej, bo chcieli zapłacić tylko za paliwo, a klient przed nimi długo zastanawiał się, który sos wybrać do hot-doga. Z płatności mobilnych będą korzystać też rodzice, którzy tankują paliwo i z praktycznych względów nie chcą wypinać śpiącego dziecka z fotelika.

Aplikacja wykorzystująca moduł płatniczy Orlen Pay jest adresowana również do osób o ograniczonej mobilności. Umożliwia ona szybkie uregulowanie rachunku poprzez zeskanowanie kodu QR na dystrybutorze.

Prezes Obajtek zachęcał jednocześnie, żeby klienci wchodzili na stację i poza zakupem paliwa robili też inne zakupy. Dodatkową zachętą mają być kupony zniżkowe, które są dostępne w aplikacji. „Na naszych stacjach ponad 60% produktów to produkty polskich producentów. Sprzedajemy rodzime produkty i w ten sposób budujemy polską gospodarkę. Zachęcam do zakupów” – mówił Obajtek.

Aby korzystać z usługi płatności mobilnej, trzeba wcześniej zainstalować aplikację Orlen Mobile w telefonie (lub dokonać reinstalacji), a następnie zarejestrować się w niej. Należy podać dane do faktury (rachunku) i dodać swoją kartę kredytową lub debetową (Visa lub Mastercard).

Konieczne będzie również podanie adresu e-mail dla potwierdzenia rejestracji oraz ustanowienie indywidualnego PIN kodu, który pozwoli na zatwierdzenie płatności. Musimy również wyrazić zgodę na wykorzystanie przez aplikację danych o naszej lokalizacji, dostęp do połączeń telefonicznych i aparatu fotograficznego. Cała rejestracja zajmuje niespełna 5 minut, a sama procedura uiszczenia rachunku po zatankowaniu – około minuty.

Po zatankowaniu odpowiedniej ilości paliwa i odłożeniu na miejsce „pistoletu” dystrybutora, trzeba uruchomić aplikację w telefonie i kliknąć na przycisk „płatności”. Pojawi się informacja, jakiego rodzaju paliwo zatankowaliśmy, ilość litrów, adres stacji benzynowej. Następnie na ekranie telefonu pojawi się możliwość zeskanowania kodu QR znajdującego się na dystrybutorze, a pod nią przycisk „zapłać”. Po przyciśnięciu tego przycisku, trzeba jeszcze potwierdzić płatność PIN-kodem, który ustaliliśmy na etapie rejestracji. Po potwierdzeniu oczekujemy chwilę na realizację płatności, a następnie otrzymujemy dane. Faktura jest wysyłana na adres mailowy.

Z systemu mogą korzystać osoby indywidualne i prowadzące działalność gospodarczą. Aplikacja Orlen Mobile w wersji 2.6 jest dostępna do pobrania ze sklepów Google Play i App Store od 26 października. Do działania wymaga ona systemu iOS 9.0 bądź Android 4.4 lub nowszego. Wersja na telefony z Androidem zajmuje 25MB, a na urządzenia firmy Apple – 46,7 MB.

Mobilne płatności dostępne są na wszystkich 1300 stacjach własnych koncernu w Polsce. Podobny projekt wdrożony został na wszystkich 406 stacjach Benzina w Czechach, należących do Grupy Orlen.

Aplikacja, oprócz płatności przy dystrybutorze, daje między innymi również dostęp do historii transakcji, możliwość modyfikacji danych i zbierania punktów VITAY.

Wprowadzenie modułu Orlen Pay w aplikacji Orlen Mobile to efekt ponad dwuletnich prac przygotowawczych, które miały na celu wdrożenie bezobsługowego tankowania paliwa i udostępnienia klientom, w tym indywidualnym, zbiorczego pakietu usług w jednej aplikacji.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.