Muzyka w Pracowni: Karałow/Przeździecki „Wir” – premiera.
Zapraszamy Was na kolejne spotkanie w ramach cyklu Muzyka w Pracowni – koncertów połączonych z jam session w magicznej przestrzeni fińskiego, drewnianego domku przy ul. Jazdów 3/6 będącego od 2016 roku pracownią dla kreatywnych.
Już 29 marca 2018 roku będziemy obchodzić na Jazdowie – Piano Day, czyli święto poświęcone pianistom i instrumentom klawiszowym! Ten wyjątkowy wieczór wypełni muzyka dwóch wspaniałych artystów: Andrzeja Karałowa & Jerzego Przeździeckiego oraz premierowe wykonanie ich najnowszego albumu “Wir”.
“WIR”
Opowieść, podobnie jak improwizacja, powinna sprawiać wrażenie spontanicznego potoku wydarzeń. Dobry mówca potrafi wciągnąć swych słuchaczy w barwny strumień wypadków, których rozwiązanie jest przez nich z niecierpliwością oczekiwane. „Wir” jest naszą opowieścią. W całości improwizowana, prowadzi nas przez różnorodne stylistycznie momenty, podczas których poddajemy się próbie stworzenia własnego świata. Świata, w którym kolor jest dominującym elementem formotwórczym naszego wspólnego języka muzycznego. Wędrując przez wewnętrzne krajobrazy dźwiękowe takich instrumentów jak syntezator Buchla Music Easel, syntezator modularny, fortepian czy DSI Prophet 6, podejmujemy wyzwanie sporządzenia mapy tych pozornie różnych muzycznych krain i scalenia ich w jedną, organiczną całość.
Wszystkie utwory są improwizowane, nagrywane na tzw. one—take.
Andrzej Karałow — piano, guitar effects, DSI Prophet 6
Jerzy Przeździecki — Buchla Music Easel, Modular System Eurorack, Iotine Core 3 — dynamic audio processor
Recorded at Izabelin Studio (A) and Andrzej Karałow‘s home studio
Mixed by Jerzy Przeździecki
Mastered by Marcin Bociński
ANDRZEJ KARAŁOW
(ur. 1991) – pianista i kompozytor, laureat wielu polskich i międzynarodowych konkursów. Koncertuje w kraju i za granicą, także z towarzyszeniem renomowanych orkiestr, m.in. pod batutą Ewy Strusińskiej, Macieja Niesiołowskiego czy Jakuba Chrenowicza. Jego utwory wykonywane są̨ w kraju i za granicą na koncertach oraz festiwalach w Niemczech, Hiszpanii, Anglii, Australii, Rosji, Francji, we Włoszech i na Węgrzech i zostały wydane na ponad 10 albumach takich wytwórni, jak DUX, Requiem Records, Ablaze Records, czy Kroniki Warszawskiej Jesieni. Pomimo, że muzyka klasyczna jest głównym polem jego działalności, pozostaje otwarty na eksperymenty z muzyką elektroniczną oraz alternatywnymi gatunkami. Łączy techniki i inspiracje z różnorodnych obszarów sztuki tworząc swój unikalny język muzyczny.
www.andrzejkaralow.pl
www.fb.com/andrzejkaralow
JUREK PRZEŹDZIECKI | Cocoon, Recognition, Boshke, Requiem)
“Największą inspiracją jest dla mnie samo doświadczanie muzyki, tego jak wpływa na moje emocje i tego co we mnie pozostawia.”
Muzyka nie ma dla niego granic. Występował na Warszawskiej Jesieni i na największych festiwalach muzyki elektronicznej. Balansując na styku gatunków od lat szlifuje swój oruginalny, muzyczny język. Jurek Przeździecki, bo o nim mowa to Warszawski producent elektroniki, który swoją przygodę rozpoczął w 83 roku. Od tego czasu jego pasja owocowała wieloma płytami i koncertami na całym świecie. Zawsze trzyma się z dala od utartych formuł i zaskakuje swoim brzmieniem.
W jego twórczym procesie zawsze pierwsza jest improwizacja, z której wyłania się esencja muzycznej struktury. Eksperymentuje i nie stroni od pracy z innymi artystami. Grał wspólnie z Krzysztofem Knittlem, Jerzym Mazzollem czy Andrzejem Karałowem, z którym ostanio nagrał album dla warszawaskiej wytwórni Requiem Records.
Jest pierwszym polskim artystą, którego utwór został wykorzystany przez Depeche Mode w ich światowym turnee.
Jest drugim polskim artystą, który wydał utwory na legendarnej wytwórni Cocoon Records prowadzonej przez Svena Vatha.
Miał okazję wystąpić w Japonii, Australii, USA, Afryce Południowej, Brazylii, Portugalii, Norwegii i Niemczech i w Polsce.
www.facebook.com/
https://soundcloud.com/
https://www.discogs.com/
Granie zaczynamy o 20.15, a do domku zapraszamy Was już od 19.00.
Sugerowana darowizna na organizację wydarzenia oraz utrzymanie i konserwację domku: 20 zł
…ale od tych co przybędą ze swoimi instrumentami nie będziemy przyjmować więcej niż 10 zł!
Podczas wydarzenia będzie można wejść w posiadanie napoju chłodzącego, więc nie przynoście własnych. Dodatkowo serwujemy wyśmienite tosty – również w wersji dla wegetarian.
—
Domek fiński 3/6 jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne dzięki udostępnieniu przez Dzielnicę Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.
https://www.facebook.com/events/411399802607468/
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.