Muzeum Warszawy otworzy się dla publiczności w maju 2017 roku

W dniach 26-28 maja 2017 roku, po latach renowacji, Muzeum Warszawy otworzy się dla publiczności na nowo.

W maju otwarta zostanie pierwsza część wystawy głównej składająca się z 8 gabinetów i części towarzyszących wystawie głównej, a także wystawa czasowa i program edukacyjny. Zwiedzający będą mogli korzystać z kawiarni, biblioteki z czytelnią varsavianistyczną, kina, a także punktu widokowego. Premierę drugiej części wystawy zaplanowano na październik br.

Nowa wystawa główna Rzeczy warszawskie wraz z częściami towarzyszącymi: Danymi warszawskimi i Dziejami kamienic oraz wystawą czasową, zajmuje 5 pięter w 11 zmodernizowanych kamienicach i jest ukoronowaniem 4-letnich, intensywnych prac zespołu 32 kuratorek i kuratorów, a także całego zespołu Muzeum.

Rzeczy warszawskie to ponad 7, 3 tys. przedmiotów w 21 tematycznych gabinetach. Wśród pokazywanych obiektów są dzieła sztuki i rzeczy codzienne, wszystkie są oryginałami. Wystawę będzie można zwiedzać spacerując po gabinetach indywidualnie wybraną trasą, lub wybierając jedną z 4 autorskich ścieżek.

Ważnym elementem wystawy głównej będą części jej towarzyszące: infografiki Dane warszawskie, które w atrakcyjny i często zaskakujący sposób prezentują kluczowe dane dotyczące Warszawy.

Kolejną ważną częścią Muzeum będą wystawy czasowe. Pierwsza z nich otwarta w maju odsłoni kulisy powstawania wystawy głównej – od koncepcji po finalny wybór obiektów, projekt architektoniczny i realizację. Jej centralnymi elementami będą nabytki i obiekty poddane konserwacji w ramach projektu modernizacji kamienic.

W maju ma zostać zaprezentowana pierwsza część tej ekspozycji składająca się z połowy gabinetów, a także wystawa czasowa i program edukacyjny. Dostępna ma być także biblioteka z czytelnią varsavianistyczną, księgarnia, kino i kawiarnia. Druga część wystawy ma zostać udostępniona w październiku.

Finansowanie inwestycji
Całościowy koszt inwestycji to ponad 64 mln zł. Ponad 18 mln zł to wartość dofinansowania norweskiego (Norweski Mechanizm Finansowy i Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego), 46 mln zł to fundusze z dotacji inwestycyjnej Miasta.


Muzeum Warszawy Rynek, Starego Miasta 28/42
Dni otwarcia od maja 2017:
Poniedziałek – niedziela,  godz: 9:00 – 18:00

Ceny biletów*:

  • 15 zł ulgowy
  • 20 zł normalny

* W cenę biletu wliczony koszt zwiedzania wystawy czasowej. W każdy czwartek bezpłatne zwiedzanie.

Atrakcje dla zwiedzających:

  • Kino
  • Księgarnia Varsavianistyczna z szeroką ofertą wydawnictw własnych i zewnętrznych, związanych z tematyką Warszawy
  • Kawiarnia
  • Punkt widokowy
  • Ścieżki zwiedzania

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Miejsce przyjazne czworonogom.

Strona muzeum: https://muzeumwarszawy.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.