Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza do wirtualnego świata sztuki

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza wszystkich do wirtualnego świata sztuki. Na internetową publiczność czeka bogactwo artystycznego piękna w portalu Cyfrowe MNW, a także edukacyjna oferta online: wykłady i spotkania.

Od 15 marca Muzeum Narodowe w Warszawie znów pozostaje zamknięte. Nie ustajemy jednak w wysiłkach, rozbudowujemy naszą wirtualną ofertę i staramy się złagodzić trudy pandemii atrakcyjnymi propozycjami zajęć online. Na internetową publiczność czeka m.in. stale powiększający się portal Cyfrowe MNW. W każdym tygodniu do serwisu trafiają kolejne dzieła z muzealnej kolekcji, fotografowane w ramach prowadzonego przez Muzeum projektu unijnego Hereditas. Digitalizacja i udostępnianie zbiorów MNW. W ostatnim czasie były to starożytne zabytki m.in. figurka egipskiego boga Ozyrysa, siatka mumiowa oraz rzeźba przedstawiająca grecką poetkę Safonę.

Starożytna moda i dzieci słynnych rodziców
Zapraszamy na zajęcia z cyklu Czas na sztukę. To bezpłatne wykłady online przygotowane z myślą o seniorach, ale dostępne dla wszystkich osób interesujących się malarstwem, rzeźbą, grafiką i architekturą. Najbliższe będą poświęcone modzie w starożytności oraz Rafałowi Malczewskiemu, malarzowi i synowi Jacka Malczewskiego.

Sport to zdrowie!
Cykl Rodzinne niedziele to wirtualne warsztaty dla dzieci w wieku 6–10 lat i ich rodziców. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy. 21 marca o godz. 12.00 zapraszamy do udziału w warsztatach poświęconych sportowi w starożytności – porozmawiamy m.in. o igrzyskach olimpijskich i dyscyplinach sportowych uprawianych przez starożytnych. W czasie pandemii szczególnie zachęcamy do ćwiczeń fizycznych i dbania o formę!

Harmonia architektury
Podczas najbliższych zajęć w ramach kursu Od piramid do abstrakcji można będzie zapoznać się z głównymi cechami architektury klasycystycznej i XIX-wiecznej. Zajęcia prowadzą historycy sztuki, badacze i edukatorzy z dużym doświadczeniem dydaktycznym. Wykłady pomagają przygotować się do matury lub usystematyzować wiedzę z zakresu historii sztuki. Są płatne, odbywają się online.

Witamy wiosnę
Wiosna i zbliżające się Święta Wielkanocne to czas, kiedy szczególnie polecamy uczniom i nauczycielom lekcje, których tematyka i omawiane dzieła sztuki są zachętą do obserwowania budzącej się do życia przyrody, do spacerów po lasach i parkach. Zapraszamy również do poznawania staropolskich tradycji związanych z Wielkim Postem i Świętami Wielkanocnymi. Lekcje organizuje Muzealne Centrum Edukacji Szkolnej.

Zapraszamy także do mediów społecznościowych Muzeum Narodowego w Warszawie. Na internautów każdego dnia czeka duża porcja sztuki i humoru.

źródło: materiały prasowe / fot. B. Bajerski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.