Multimedialny koncert z okazji obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca 1989

Biuro Programu „Niepodległa” włącza się w przygotowania obchodów 30 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku oraz 40 rocznicy pierwszej wizyty Jana Pawła II w Polsce.

Wielki multimedialny koncert na Placu Piłsudskiego w Warszawie, cykl koncertów plenerowych w ośmiu miastach oraz szereg wielkoformatowych wystaw fotograficznych na dworcach kolejowych w wybranych miastach – to główne wydarzenia kulturalne towarzyszące obchodom rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku oraz 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski. Pełnomocnikiem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do spraw organizacji wydarzeń kulturalnych został Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

Głównym projektem Biura przygotowanym na pierwszy weekend czerwca 2019 roku jest wspólny koncert upamiętniający dwie bardzo ważnie dla Polaków rocznice. W niedzielę, 2 czerwca, w miejscu symbolicznym, na placu Piłsudskiego w Warszawie, zorganizowany zostanie wielki multimedialny koncert, w którym wezmą udział polscy artyści. Zaśpiewają utwory bliskie sercom Polaków. Biuro planuje również transmisję koncertu zarówno na antenach telewizyjnych, jak i radiowych, tak aby wydarzenie mogło dotrzeć do wszystkich Polaków.

2 czerwca 2019

źródło: https://niepodlegla.gov.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.