Miejski Ogród Zoologiczny szuka wykonawcy nowego wejścia do ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny szuka wykonawcy nowego wejścia do ZOO.

Po raz czwarty ogłoszono przetarg na wykonanie wejścia do warszawskiego ZOO.

Ogród Zoologiczny to miejsce chętnie odwiedzane przez Warszawiaków i przyjezdnych. Turyści przybywają zobaczyć stołeczne ZOO już nie tylko z Mazowsza, ale też z zagranicy. Za sprawą wojennej historii Warszawskiego ZOO rozsławionej w książkach i hollywoodzkiej produkcji turyści ze Stanów Zjednoczonych i Izraela przyjeżdżają specjalnie do Warszawy, by zobaczyć Willę Żabińskiech znajdującą się w stołecznym Ogrodzie.

Chociaż ZOO jest czynne przez cały rok, to jak łatwo się spodziewać – najwyższa frekwencja przypada na miesiące ciepłe. Wówczas kolejki do kas potrafią osiągać imponującą, ale i odstraszającą długość. Budynki kasowe nie mogą pomieścić więcej stanowisk dla kasjerek, a przepustowość wejść jest wykorzystana w pełni.

Rozwiązaniem miała być budowa kolejnego wejścia – od strony ul. Jagiellońskiej. ZOO otrzymało na ten cel zgodę i finansowanie Urzędu m.st. Warszawy. Niestety, Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłaszał już 3 razy przetarg na wykonanie nowego wejścia i każdy z przetargów został unieważniony. Ponieważ odpowiadających na ogłoszenie o przetargu było zaskakująco niewielu, Warszawskie ZOO postanowiło nieco bardziej nagłośnić ten temat i zachęcić wykonawców do składania ofert. Ogłoszenie o przetargu (4 podejście!) można sprawdzić na stronach SZRM: https://szrm.pl/ogloszenie-nr-540961-n-2017-z-dnia-2017-06-29-r/

Termin składania ofert: 17.07.2017 do godz. 11:30.

Od strony ul. Jagiellońskiej nie ma obecnie wejścia do ZOO. A jest to świetna dla niego lokalizacja: są tam przystanki tramwajowe i autobusowe, blisko jest stacja metra i dworzec Warszawa Wileńska. ZOO planuje tam nowy budynek kasowy wraz z obrotowymi bramkami wejściowymi oraz furtką dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. System bramek wejściowych będzie wyposażony w kontrolę dostępu. Otwieranie bramek będzie się odbywało za pomocą czytnika biletów.

źródło: komunikat prasowy

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.