Międzynarodowy (ty)Dzień Teatru

Międzynarodowy Tydzień Teatru.

W tym sezonie zmieniliśmy się z Teatru Studio w STUDIO teatrgalerię. Taka nazwa doskonale oddaje interdyscyplinarny charakter naszego miejsca. To „nowe otwarcie” to świetna okazja do tego, by lepiej się poznać. Oczywiście poznajemy się nieustannie – przez nasze spektakle, wystawy i wydarzenia. Ale gdyby tak poznać się z trochę innej strony? Spróbujmy. Mamy ku temu doskonały pretekst: 27 marca to obchodzony w tym roku już po raz pięćdziesiąty szósty Międzynarodowy Dzień Teatru.

Międzynarodowy Dzień Teatru odbędzie się w dniach 27-31 marca br., i zadbaliśmy o to, żeby każdy znalazł w programie obchodów coś dla siebie. W programie liczne wydarzenia dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych. Ponadto, niektóre z wydarzeń zostały przystosowane do odbioru przez osoby z niepełnosprawnościami słuchu. Poznajmy się. Zapraszamy na Międzynarodowy (ty)Dzień Teatru w STUDIO teatrgalerii.

PROGRAM

27 MARCA (PONIEDZIAŁEK)
• 10:00 – 11:30 – TEATRALNY RENTGEN – badawcza wyprawa po teatrze dla gimnazjalistów
Kto chce zbadać Studio, ręka do góry? Zabieramy latarki, lupy, notesy i ruszamy w podróż po korytarzach teatru. Kto wie, być może odkryjemy coś o czym nie wiedzą nawet najstarsi pracownicy teatru? Spotkamy się też z pracownikami Studio, którym każdy dociekliwy badacz będzie mógł zadać najbardziej nurtujące go pytania.
• 12:00 – 13:30 – TEATRALNY RENTGEN – badawcza wyprawa po teatrze dla licealistów
• 12:00 – 15:00 – TEATRALNA PRZYMIERZALNIA – otwieramy magazyny kostiumów
Przenieś się w czasie i podróżuj po epokach. Oglądaj, dotykaj, przymierzaj, stylizuj i za pomocą wieszaków pełnych teatralnych strojów stań się na moment kimś innym.
• 17:00 – 18:00 – JEDEN NA JEDEN – Aktorzy czytają wiersze
Sytuacja wygląda tak: wchodzisz do sali prób, siadasz na krześle, a jeden z aktorów naszego teatru czyta swój ulubiony wiersz. Tylko dla Ciebie. Wchodzisz w to?
• 18:00 – 19:00 – KROK PO KROKU – spacer po STUDIO teatrgalerii ze Stanisławem Brudnym
Daj zabrać się na spacer. Niespiesznie, krok po kroku Stanisław Brudny oprowadzi Cię po swoich ulubionych zakamarkach Studio. Po prostu dołącz.
Możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy.

28 MARCA (WTOREK)
• 9:00 – 10:30 – TEATRALNY RENTRGEN – badawcza wyprawa po teatrze dla przedszkolaków
• 18:00 – 20:00 – TWORZĄC DŹWIĘKI – warsztaty muzyczne do spektaklu „Come Together” z Seanem Palmerem
Słyszysz? Stuk, puk, szmer, szelest, gwizd, szept. Wszystko to składa się na małą symfonię. Przyjdź i stwórzmy coś razem.
• 19:00 – POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI – historyczne zwiedzanie teatru z Mateuszem Żurawskim
Jak wyglądała scena Studio za dyrekcji Józefa Szajny? Gdzie najchętniej przesiadywał Jerzy Grzegorzewski? Ile razy nasz teatr zmieniał swoją nazwę? Odpowiedzi znajdziecie przemierzając nasze korytarze.
Możliwość tłumaczenia na Polski Język Migowy.

29 MARCA (ŚRODA)
• 17:30 – 18:30 – JAK DZIAŁA TEATR. Z PERSPEKTYWY EKONOMISTY – wykład producentki STUDIO teatrgalerii i doktorantki Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego Aleksandry Wiśniewskiej.
Ile kosztuje sztuczny krokodyl? Po co w teatrze pralnia i za co płaci się modelatorowi? Ile osób musi kupić bilet, żeby teatr mógł opłacić wszystkich, którzy pracują w trakcie spektaklu? – czyli o tym, czy teatr się opłaca.
• 18:00 – 20:00 – POCZUJ SIĘ W TEATRZE – warsztaty kontakt improwizacji
Co zapewniamy my: najbardziej relaksacyjne zajęcia jakie da się zorganizować w teatrze. Co zapewniasz Ty: swoją obecność w wygodnym stroju. Co dostajesz w bonusie: rozwijanie świadomości i wrażliwości ciała.

30 MARCA (CZWARTEK)
• 14:00 – 16:00 – TEATR. PEDAGOGIKA. MISSION POSSIBLE? – warsztaty pedagogiki teatru dla studentów
Dział edukacji STUDIO teatrgalerii i przyszli pedagodzy. Warsztat praktyczny. Rozmowy. Pytania. Czy z tego narodzą się jakieś nowe projekty edukacyjno-teatralne?
• 18:30 – 20:30 – PORTRET KOBIECY – edycja specjalna
Zapraszamy kobiety na warsztat. Z kobietami. A tematem do rozmów i i działań będą… kobiety. Zaskoczeni? My też nie. Jedynym odstępstwem od normy będzie to, że bohaterką spotkania nie będzie postać ze spektaklu. Bohaterkami będziemy my.

31 MARCA (PIĄTEK)
• 9:00 – 11:00 – TEATRALNY RENTGEN – badawcza wyprawa po teatrze dla uczniów szkół podstawowych
• 17:30 – 19:00 – POWOLNE CIEMNIENIE MALOWIDEŁ – projekcja spektaklu
Projekcja filmowej wersji spektaklu „Powolne ciemnienie malowideł” w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego z roku 1985, jednej z legendarnych premier Teatru Studio z wprowadzeniem Mateusza Żurawskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Miedzynarodowego (tygo)dnia Teatru jest BEZPŁATNY.
OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE REZERWACJE: EDUKACJA@TEATRUSTUDIO.PL

Teatr Studio plac Defilad

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.