Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny „Floralia Muzyczne – Muzyka w Kwiatach”

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny „Floralia Muzyczne – Muzyka w Kwiatach”.

Zapraszamy serdecznie na Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny „Floralia Muzyczne – Muzyka w Kwiatach”. Inauguracja odbędzie się w niedzielę 12 maja, wystąpi znana polska pianistka – Anna Maria Stańczyk, a kolejne koncerty będą trwały do końca czerwca.

Wszystkie wydarzenia festiwalowe odbywają się w pięknej scenerii Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie, na tarasie zabytkowego Dworku Wojciecha Fangora, otoczonego dębami i lipami, tworzącymi naturalny i przepiękny amfiteatr. Nic wiec dziwnego, ze w tej scenerii muzyka znalazła swoiste miejsce i przy udziale tajemniczej i wielce atrakcyjnej flory stworzyła perfekcyjny obraz świata artystycznych przeżyć.
Te opinie wyrażają pianiści i publiczność, tłumnie przybywająca na niedzielne koncerty.

Festiwal zyskał krajową i międzynarodową renomę. Jest zawsze wielu artystów ( z różnych krajów), którzy pragną wystąpić na festiwalowej estradzie, a publiczności przybywa z każdym rokiem.
Jest to również miejsce dla młodych pianistów. Stworzona przez organizatorów „Estrada Młodych” aktywnie działa przez wiele lat. To bardzo ważny aspekt działalności tego Festiwalu, bowiem publiczne występy młodych adeptów sztuki fortepianowej dają im szansę na zdobycie rutyny estradowej i doświadczenia muzycznego, zaś melomanom umożliwiają poznanie i wysłuchanie przyszłych mistrzów klawiatury.
Zapach kwiatów, szum drzew, ptasi śpiew i pięknie brzmiący fortepian tworzą świat piękna i doskonałej harmonii przyrody i muzyki.

Kiedy: 12 maja – 30 czerwca 2019

Ogród Botaniczny PAN, ul. Borowika 2, Powsin

Wstęp wolny w ramach biletu do Ogrodu Botanicznego.

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.