Międzynarodowy Dzień Tanga

Międzynarodowy Dzień Tanga.

11 grudnia na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tanga. Data nie jest przypadkowa. W tym dniu urodził się Carlos Gardel – wybitny tangowy pieśniarz. W 2003 roku jego głos został wpisany na listę programu UNESCO „Pamięć Świata”.

W poniedziałek, 11 grudnia 2017 w wielkie święto muzyki i tańca Fundacja Kulturo zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Tanga. W programie: pełen emocji koncert argentyńskiego artysty Carlosa Rouleta i hipnotyzujący pokaz tańca.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników atrakcje ukazujące piękno, bogactwo i siłę gatunku wywodzącego się z Rio de la Plata. Wyjątkowo zapowiada się koncert Carlos Roulet – muzyka pochodzącego z Argentyny. Jego śpiew wypełnia autentyczna argentyńska pasja i moc, w stylu, który nawiązuje do tradycji wielkich pieśniarzy Złotej Ery Tanga. Autorskie interpretacje, zarówno na poziomie warstwy muzycznej, jak i słownej, wywołują zachwyt u odbiorców. Słuchacze przeniosą się na ulice Buenos Aires, gdzie tangowa muzyka przenika każdy plac, zakamarek, ulicę.

Koncertowi towarzyszyć będzie pełen czaru pokaz taneczny. Tango zatańczą profesjonalni tancerze i nauczyciele: Beata Maia Gellert i Łukasz Wiśniewski. Ich taniec to kwintesencja tangowych emocji i bliskości.

Międzynarodowy Dzień Tanga to finał projektu „Tangomania”, który Fundacja Kulturo realizuje na warszawskiej Woli. 
W międzypokoleniowych grupach uczestnicy mogą poznać podstawy tańca i poczuć emocje, radość i niezwykłość tanga.

11 grudnia 2017, godz. 19:00

Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6

Projekt „Tangomania” współfinansuje m.st. Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.