Majówka teatralna Teatru Akt

18 maja odbędzie się Majówka teatralna Teatru Akt.

W programie edycji 2019 znajdzie się akcja plenerowa Fu-turyści, animacje artystyczne z dziedziny teatru, cyrku, muzyki oraz wieczorny spektakl plenerowy Teatru Akt Ja gore. Ideą całego wydarzenia jest prezentacja zjawiska teatru ulicznego mieszkańcom Pragi-Południe i Warszawy. Majówka teatralna odbędzie się poza siedzibą teatru, w Parku Polińskiego. Organizatorem Majówki teatralnej jest Teatr Akt.

Szczegółowy program Majówki teatralnej:

18.00 – 19.00 Fu-turyści – akcja parkowa
Wędrowcy spoglądający z góry na świat, zwolennicy przyszłości, negujący wszystko, co tradycyjne i logiczne, zwiedzają planetę Ziemia. Hałaśliwi, nieustannie ciekawi nowych doznań stanowią dziwaczną gromadkę w przestrzeni ulicznej. W swoje działania wciągają Ziemian, wzbudzając zdziwienie, bojaźń, czasem radość. Spotkania mają charakter interaktywny i spontaniczny.

19.00 – 20.30 – Animacje teatralno-muzyczne
Prezentacje urozmaicą działania początkujących artystów z grupy Grochów, lokalnych muzyków i happenerów.

21.00 – 22.00 – Ja gore – spektakl
Żywioł ognia jest główną inspiracją widowiska Teatru Akt. Pierwotna, tajemnicza energia ognia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony „rozpala” swych animatorów, z drugiej sama staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Ekspresyjny taniec, popisy akrobatyczne, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworzą niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.

18 maja 2019

Park Polińskiego

Wstęp dla widzów jest wolny.

Projekt współfinansuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Praga-Południe.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.