Jazz w Muzeum: Kuba Więcek Trio

Jazz w Muzeum: Kuba Więcek Trio.

Dwa lata po entuzjastycznie przyjętym debiucie „Another Raindrop”, który przyniósł zespołowi Fryderyka, Trio nagrywa kolejny album – „Multitasking” – będący poszerzeniem wcześniejszych doświadczeń na polu muzyki.

Kuba Więcek Trio łączy różne gatunki muzyczne: jazz, folk, elektronikę, czy hinduską technikę wokalną zwaną konnakol. Lider zespołu Kuba Więcek, czerpiąc inspiracje z wielu źródeł, tworzy hipnotyzujące kompozycje niczym „Desenie” Zofii Kulik, czy „Błękitny” Edwarda Dwurnika – obrazy, które możemy oglądać na wystawie Sztuka to wartość. Z kolekcji PKO Banku Polskiego.

2 czerwca 2019, godz. 18:30

Hol Główny MNW, al. Jerozolimskie 3
ok. 70 min
 bezpłatne wejściówki dostępne online i w kasach od 24 maja: bilety.mnw.art.pl
 liczba miejsc ograniczona | jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki

Kuba Więcek Trio wystąpi w składzie:

Kuba Więcek – saksofon altowy, elektronika
Michał Barański – kontrabas, gitara basowa, konnakol
Łukasz Żyta – perkusja, glockenspiel

Koordynator programu muzycznego – Kornelia Szpunar

Kuba Więcek – saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze. Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie i regularnie koncertuje na całym świecie.

Michał Barański – kontrabasista, koncertował m.in. w słynnych klubach Knitting Factory w Nowym Jorku, Jazz Bakery w Los Angeles, w Berklee Performance Center oraz na festiwalach w Colorado i Portland. W 2014 roku był nominowany do Fryderyka.

Łukasz Żyta – perkusista, w 1998 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat wielu nagród muzycznych. Brał udział w nagraniu 50 płyt. Występował na festiwalach jazzowych na całym świecie.

____

 „Sztuka to wartość. Z kolekcji PKO Banku Polskiego”

do 30 czerwca 2019 w Muzeum Narodowym w Warszawie

Wystawa prezentuje wybór prac ze zbioru dzieł sztuki współczesnej PKO Banku Polskiego, m.in. obrazy i rzeźby takich twórców jak Krzysztof Bednarski, Tomasz Ciecierski, Edward Dwurnik, Stefan Gierowski, Marek Chlanda, Łukasz Korolkiewicz, Zofia Kulik czy artystów niegdyś związanych z Gruppą.

To próba opowiedzenia o kształtowaniu się komercyjnych kolekcji sztuki współczesnej w Polsce. Pozwala spojrzeć na działalność kolekcjonerską jako wartość – finansową i intelektualną.

Ekspozycja jest owocem wieloletniej współpracy Muzeum Narodowego w Warszawie z PKO Bank Polski.

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń towarzyszących wystawie: http://bit.do/sztuka-to-wartosc

____

Grafika: Wanda Doda | MNW

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.