Lokalizowanie telefonu – kiedy można namierzyć urządzenie?

Telefony komórkowe są dziś niemal wszędzie i korzystają z nich prawie wszyscy. Nowoczesne urządzenia pozwalają nam między innymi kontaktować się z bliskimi czy publikować wpisy i zdjęcia w mediach społecznościowych. Stały się one także narzędziami pracy i zdobywania wiedzy – nie mówiąc już o funkcji rozrywkowej. Nic więc dziwnego, że korzystanie z tego rodzaju urządzeń niesie za sobą konkretne konsekwencje i niebezpieczeństwa. Telefon możemy bowiem bardzo łatwo stracić – czy istnieje możliwość sprawdzenia jego aktualnej lokalizacji?

Jak działa lokalizowanie telefonu?

Namierzanie telefonu nie jest dziś już zarezerwowane jedynie dla służb, które mają do tego wyspecjalizowane narzędzia. Zwykły użytkownik nie może oczywiście bez ograniczeń namierzać każdego telefonu – nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby mógł on zlokalizować swoje urządzenie. Kiedy warto skorzystać z takiej funkcji? Powszechność telefonów komórkowych sprawiła, że często je najzwyczajniej gubimy – w takiej sytuacji warto zlokalizować nasze urządzenie i ustalić jego aktualne położenie. Niestety zdarza się również, że smartfon zostaje nam skradziony – wówczas także dobrze znać jego lokalizację. Coraz częściej po tego rodzaju rozwiązanie sięgają także rodzice, którzy martwią się o swoje dzieci. Dzięki GPS i nadajnikom BTS mogą oni szybko ustalić położenie telefonu swojej pociechy. Warto pamiętać, że trzeba mieć pozwolenie lub prawa do lokalizowanego urządzenia – w pozostałych przypadkach namierzanie bez zgody właściciela będzie stanowić poważne naruszenie prywatności i może mieć karne konsekwencje. 

Jaką aplikację do namierzenia urządzenia wybrać?

Podstawowe narzędzia do lokalizowania telefonu zapewniają chociażby Apple czy Google, które pozwalają swoim użytkownikom na namierzenie telefonu. Na samej lokalizacji jednak usługa się nie kończy – użytkownicy mają bowiem możliwość zdalnego wymazania danych czy zablokowania urządzenia – dzięki temu staje się ono niemal bezużyteczne w rękach złodzieja czy nieuczciwego znalazcy. W sieci znajdziemy także sporo innych aplikacji, które umożliwiają namierzanie telefonu. Jedną z nich jest Lokalizo, które pozwala zarówno na określenie lokalizacji urządzenia, jak i pobrane kopi smsów czy rejestru połączeń. Warto jednak pamiętać, że aplikacja wymaga zainstalowania na namierzanym telefonie – bez tego nie będzie działać ona poprawnie. Warto więc się upewnić, że mamy pozwolenie lub prawo zainstalować ją na danym urządzeniu. Usługa działa w oparciu o opłatę subskrypcyjną – przed skorzystaniem z aplikacji warto więc zapoznać się z jej cennikiem i regulaminem. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.