Leśne klimaty Warszawy

Leśne klimaty Warszawy.

Ile drewna jest w stołecznych lasach? Jak się zachować podczas spotkania z dzikimi zwierzętami i skutecznie zabezpieczyć przed kleszczami? Będzie się można tego dowiedzieć już w najbliższą sobotę, 11 maja na pikniku w Lesie Kabackim (Gajówka przy ul. Leśnej 61).

Piknik Lasów Miejskich – Warszawa odbędzie się na terenie niedawno wyremontowanej Gajówki, w godz. 11.00-16.00.

Jedną z atrakcji będą spacery przyrodnicze po Lesie Kabackim z botanikiem, entomologiem i historykiem. Uwaga: obowiązują zapisy, które rozpoczną się na miejscu o godz. 11.00.

Będzie się można dowiedzieć, dlaczego zwierzęta przychodzą do miasta – co należy zrobić podczas takiego nieoczekiwanego spotkania i gdzie należy zadzwonić, jeśli potrzebują naszej pomocy lub stwarzają zagrożenie.

Ekspert udzieli skutecznych porad na temat kleszczy – jak się przed nimi skutecznie zabezpieczyć, jak je bezpiecznie usunąć i jakie choroby mogą przenosić. Owady będzie można obejrzeć z bliska, pod binokularami.

Na miejscu będzie stoisko Sekcji Zoologicznej Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW, gdzie goście dowiedzą się jakie płazy i gady zamieszkują Las Kabacki.

Odbędą się pokazy sokolnicze. Przygotowano także gry i zabawy dla najmłodszych.

11 maja w Lesie Kabackim (Gajówka przy ul. Leśnej 61).

Na miejsce najlepiej dojechać ekologicznym Warszawskim Transportem Publicznym.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.