Latające Psy Wilanów 2021

Latające Psy zapraszają do warszawskiego Wilanowa na popisy uzdolnionych czworonogów występujących w konkursach dogfrisbee. Spodziewamy się silnej stawki psich sportowców z całej Polski. Po raz czwarty współorganizatorem imprezy będzie Urząd Dzielnicy Wilanów, dynamicznego, młodego, prestiżowego dystryktu Warszawy.
 
Latające Psy to seria zawodów dla miłośników dogfrisbee, rozgrywana nieprzerwanie od roku 2006. Sezon 2021 ze względu na pandemię zainaugurowaliśmy dopiero w czerwcu we Wrocławiu, a Latające Psy Warszawa, zamiast zamykać sezon, będą trzecią imprezą cyklu. W październiku zamkniemy przesunięty zawodami w Gdyni.

Harmonogram (ramowy) zawodów Latające Psy 23 Wilanów. Będzie on ustawicznie uzupełniany i korygowany


Piątek 3.09. test pola startowego

16:00 Frizgility lvl2
następnie
Time Warp lvl2

Sobota 4.09. – 1. dzień zawodów

prawdopodobnie o 8:00
ThrowNGo Level 1
następnie
Freestyle Level 1 – runda kryteriów
następnie
Time Warp Level 1
następnie
Freestyle Level 2 – runda kryteriów

Niedziela 5.09. – 2. dzień zawodów

prawdopodobnie o 8:00
Frizgility Level 1
następnie
Freestyle Level 1 – runda efektu
następnie
ThrowNGo Level 2
następnie
Freestyle Level 2 – runda efektu
następnie
Masters – Top 10
● Frizgility lvl 1
● Time Warp lvl 1
● ThrowNGo lvl 2
Rozdanie nagród
Sportowych emocji dostarczą nam konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów:
  • Freestyle – pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw.
  • ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów.
  • Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund.
  • Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca.

Każda z konkurencji jest rozgrywana na dwóch poziomach. Poziom 2 wymaga większych umiejętności.

Strona zawodów i zapisy do 28 sierpnia:
http://www.latajacepsy.org/warszawa

Transmisje na żywo – livestream TV LP – Telewizja Latające Psy

Na terenie zawodów będzie działał sklep z produktami dla psów. Zapraszamy również na bezpłatne porady lekarza weterynarii.
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.