Powsińskie Dożynki 2021

Centrum Kultury Wilanów i Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie etnograficzne: Powsińskie Dożynki 2021.
 
Ta piękna uroczystość, której inicjatorami są Pracownia Etnograficzna „Powsinianie” oraz Grupa 30+, odbędzie się 29 sierpnia br. w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3.
 
Niezmienną ideą tego projektu jest kultywowanie tradycji ludowych na obszarze wielkiej i nowoczesnej aglomeracji miejskiej – Warszawy.
Centrum Kultury Wilanów jako jedna z nielicznych instytucji warszawskich pielęgnuje pamięć o dawnych zwyczajach wiejskich.
 
Powsińskie Dożynki to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć kolorowy, rozśpiewany i wystrojony w regionalne stroje ludowe korowód z wieńcami dożynkowymi. Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodają również występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz zaproszonych gości z kraju i z zagranicy. W tym roku przed dożynkową publicznością zaprezentują się Powsinianie, Radosna, Grupa 30+ oraz Wilanowska Orkiestra Dęta, a także zespoły ludowe z Kurpiowszczyzny, Zamojszczyzny i Jasła. Ponadto będzie można odwiedzić któreś ze stoisk z rękodziełem artystycznym.
 
Dla dzieci przygotowujemy przedstawienie teatralne oraz animacje, a na koniec – o godz. 19.00 – „potańcówka na dechach”.
29 sierpnia 2021
Wstęp wolny!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.