Krzysztof Zaleski – jeden z nas – Wieczór w 10 rocznicę śmierci

Zapraszamy na wieczór poświęcony Krzysztofowi Zaleskiemu – wybitnemu reżyserowi, aktorowi i scenarzyście. Spotkanie organizowane jest z okazji zbliżającej się 10. rocznicy śmierci artysty.

Jak zapamiętać człowieka, artystę, poetę aktywnego twórczo na tak wielu polach? Czego nie wolno stracić z biografii niedługiej, zaledwie 60-letniej, ale tak bogatej i ważnej dla kultury? Co ukształtowało Krzysztofa Zaleskiego, kim był dla teatru, kina, literatury? Dla aktorów i współpracowników z teatrów, Teatru Polskiego Radia, Teatru Telewizji? Jakich miał przyjaciół? Z kim i dla kogo pracował?
Zbliżająca się 10. rocznica śmierci Zaleskiego zrodziła ideę zrealizowania filmu dokumentalnego o tym znakomitym reżyserze, pisarzu, dyrektorze teatru, aktorze-amatorze, bez udziału którego moralizujące filmy z przełomu lat 70. i 80 ubiegłego wieku nie miałyby tej dojmującej prawdy. Andrzej Titkow, inny wybitny reżyser, towarzyszący w swojej pracy także teatrowi w różnych jego przejawach, napisał scenariusz i gromadzi materiały. Instytut Teatralny zbiera fundusze na produkcję.

W ten jesienny wieczór chcemy porozmawiać z ludźmi, którzy znali i cenili Krzysztofa Zaleskiego, żeby mogła pozostać po nim pamięć pełniejsza niż zapis w rejestrze Encyklopedii Teatru Polskiego.
Podczas spotkania przedstawimy pierwsze nakręcone kadry filmu, wypowiedzi Krzysztofa Zaleskiego, fragmenty jego ról i prac reżyserskich. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Szymankiewicz.

20 października 2018
Spotkanie rozpocznie się o 20.30 i będzie rejestrowane.
Rezerwacja bezpłatnych zaproszeń: ➡ http://bit.ly/ZaproszeniaZaleski lub bilety@instytut-teatralny.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.