Rozmowy między pokoleniami. Janda, Gąsiorowska w Empik Junior

UDOSTĘPNIJ

Rozmowy między pokoleniami. Janda, Gąsiorowska w Empik Junior

Z okazji 70. urodzin Empiku przygotowaliśmy cykl rozmów z udziałem artystów i artystek reprezentujących różne pokolenia. Poprowadzi je dziennikarka Radia Zet – Justyna Dżbik-Kluge. Podczas pierwszego spotkania poznamy dwie wybitne aktorki, obie niezwykle aktywne zawodowo, zaangażowane w propagowanie kultury i promocję Teatru – Krystynę Jandę oraz Romę Gąsiorowską.

Krystyna Janda, aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka i piosenkarka. Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii „Kultura” z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. Założycielka Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury i dyrektor kreatywna dwóch warszawskich teatrów (Teatr Polonia, OCH-Teatr).

Roma Gąsiorowska, aktorka filmowa i teatralna znana z wielu filmów, między innymi ,,Sali samobójców”, ,,Ki” czy „Listów do M” . W swojej karierze otrzymała aż 12 nominacji i 3 nagrody filmowe, 2 teatralne. Artystka interdyscyplinarna, projektantka mody, manager kultury, producentka, założycielka szkoły aktorskiej „aktoRstudio”, którą z sukcesem prowadzi od 2012 roku oraz pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny W-arte Open Art Space – platformy edukacyjno-artystycznej, która w świadomy sposób wspiera rozwój talentów oraz łączy świat sztuki ze światem biznesu. Od wielu lat poszukuje sposobów prezentacji unikatowych działań artystycznych.

22 października 2018, godz. 18:00

Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.