Krzysztof Wodiczko „Goście” w galerii multimedialnej na stacji metra Świętokrzyska

Krzysztof Wodiczko „Goście”.

Od 3 do 9 października 2016 roku w galerii multimedialnej na stacji warszawskiego metra Świętokrzyska można oglądać projekcję pracy Krzysztofa Wodiczko „Goście”.  Projekcja opowiada historię migrantów i ich problemy po opuszczeniu swoich krajów.

Od niezidentyfikowanych postaci, mówiących do nas przez matowe szyby, dowiadujemy się m.in. o sytuacji migrantów w Polsce, Włochach oraz o losach ludzi pozostających w ojczystym kraju.

„Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że Wietnamczycy ciągłe walczą z reżimem komunistycznym o swoją wolność a będąc w Polsce znajdują się w sytuacji, jakby przenieśli się z jednego więzienia do drugiego. ” – mówi drobna kobieta za szybą.

p1080471
Zdjęcie z galerii multimedialnej na stacji metro Świętokrzyska

Stworzono wrażenie realności postaci do tego stopnia, że po chwili zastanawiasz się czy oni tam są za szybą, czy to tylko prezentacja wideo.

Matowe szyby podkreślają sytuację osób, które uciekając ze swoich krajów w nowych miejscach stają się niewidocznymi i niechcianymi intruzami.
Przystańcie na chwilę przed „Gośćmi” i posłuchajcie o czym rozmawiają.

Praca Krzysztofa Wodiczki „Goście”, która reprezentowała Polskę na 53. Biennale Sztuki w Wenecji, można oglądać w galerii multimedialnej na stacji warszawskiego metra Świętokrzyska.
Projekt „Goście” będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców i odwiedzających Warszawę, w dniach 3-9 października 2016 roku.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.