Kitanodai Gagaku Ensemble – koncert japońskiej muzyki dworskiej

Kitanodai Gagaku Ensemble – koncert japońskiej muzyki dworskiej.

Gagaku jest klasyczną formą japońskiej muzyki dworskiej i tańca, która ma ponad tysiącletnią historię i z uwagi na wysokie wartości historyczne i artystyczne została wpisana na światową listę Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.

Kitanodai Gagaku Ensemble jest zespołem posiadającym status organizacji pożytku publicznego, mającym na celu propagowanie w kraju i za granicą klasycznej japońskiej muzyki dworskiej gagaku. Działalność grupy obejmuje przede wszystkim promowanie współpracy międzynarodowej oraz edukowanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej młodych słuchaczy.

Zespół Kitanodai Gagaku Ensemble występował podczas wydarzeń propagujących przyjaźń międzynarodową organizowanych przez rząd Japonii, a dzięki wsparciu Japan Foundation organizowane są także warsztaty muzyczne na uczelniach krajów zachodnich, Afryki i Australii.

Muzycy zespołu kształcą się i doskonalą technikę pod okiem Shogo Anzai, który wcześniej pełnił zaszczytną funkcję naczelnego muzyka Departamentu Muzyki przy Agencji Dworu Cesarskiego.

9 lipca 2019, godz. 19:00

Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24

Wstęp: 20 zł. Bilety można nabyć w kasie muzeum (wt.-ndz. 10-18)

Sponsorzy:
Japan Foundation
https://www.jpf.go.jp/e/

The Japan World Exposition 1970 Commemorative Fund
https://www.osaka21.or.jp/jecfund/english/

Patronat honorowy:
Ambasada Japonii w Polsce

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.