Jak dobrać bransoletę do zegarka?

Coraz więcej klientów w miejsce klasycznych pasków skórzanych wybiera bransolety do zegarków. Dobrze dobrany pasek lub bransoleta może być doskonałym uzupełnieniem stylizacji lub nawet elementem biżuteryjnym. Z paskiem skórzanym sprawa jest dosyć prosta. Posiada on bowiem regulację rozmiaru poprzez dziurki. Jeśli jednak decydujemy się na odpowiednik metalowy, wybór rozmiaru jest znacznie ważniejszy i z reguły nieco trudniejszy.

Zmierz nadgarstek

Aby dobrze dobrać rozmiar bransolety, należy zmierzyć nadgarstek centymetrem krawieckim. Warto to zrobić dokładnie oraz dosyć ciasno. Dopiero po zmierzeniu należy dodać maksymalnie 1 centymetr na ewentualny luz, jeśli oczywiście preferujemy noszenie zegarka na luźniejszej bransolecie. Najpewniejszym rozwiązaniem jest jednak wykonanie pomiaru na innym, już używanym zegarku – jeśli mamy dobrze dobrany rozmiar bransolety lub odpowiedni otwór w pasku, taki pomiar da nam pewność, że nowa z nową bransoletą noszenie zegarka będzie równie wygodne.

Skrócenie samodzielne bransolety

Jeśli musimy samodzielnie zmienić długość bransolety zegarka (np. jeśli zależy nam na czasie, a w pobliżu nie ma zakładu zegarmistrzowskiego), bez obawy możemy to zrobić w domowych warunkach. Czynność skrócenia bransolety nie jest specjalnie trudna – będziemy potrzebować jedynie kombinerek oraz pęsety. Przyda się także cienki drucik oraz pinezki. Większość bransoletek do zegarków zrobiona jest z ogniw, które połączone są ze sobą w sposób teleskopowy. Aby móc skrócić bransoletkę, należy jedno lub kilka z nich po prostu wyjąć.

Bransolety do zegarków zbudowane z ogniw są stosowane w czasomierzach już od wielu lat. Można je znaleźć zarówno w eleganckich zegarkach męskich, jak i w modnych modelach przeznaczonych dla kobiet.

Zegarki na bransolecie świetnie nadają się do różnego rodzaju stylizacji. Ich głównym atutem jest trwałość. Alternatywą dla tego rodzaju bransolet są oczywiście paski, ale też bransoletki stalowe typu mesh, które cechują się bardziej delikatnym wyglądem, ale jednocześnie nie są tak wytrzymałe jak ich masywne odpowiedniki.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.