Jack Savoretti w Polsce

Jack Savoretti w Polsce.

Jack Savoretti przyjeżdża do Polski z trasą promującą nowy album „Singing To Strangers”. Artysta wystąpi podczas dwóch koncertów: we Wrocławiu i Warszawie. Jako gość specjalny wystąpi duet Ward Thomas.

Chociaż na scenie występuje już od dobrych kilku lat, świat zachwycił się nim, kiedy promując swój czwarty album „Written In Scars” wystąpił w prestiżowym talk-show Grahama Nortona i wykonał utwór „Catapult”. Stamtąd szybko awansował na listy przebojów, zyskując międzynarodową popularność i uznanie krytyków. Support europejskiej trasy Johna Legenda jedynie potwierdził, że takiego talentu nie można przeoczyć.

Wchodząc do studia z materiałem do swojego najnowszego albumu „Singing To Strangers” miał poczucie, że w końcu robi coś według autorskiego pomysłu i ma pod swoją kontrolą cały proces twórczy. Pewności artyście dodał fakt, że na jego piąty w dorobku krążek utwory napisali sami Bob Dylan i Kylie Minogue, a producentem albumu został Cam Blackwood, odpowiedzialny za sukces George’a Ezry. To m.in. dzięki ich pomocy, powstał album, który nawiązuje do najlepszych europejskich tradycji muzycznych lat 50. i 60. Skomponowane utwory przesiąknięte są romantycznym podejściem do życia. Poprzez nie artysta opowiada publiczności, w jakim momencie życia się teraz znajduje i dlaczego przestał buntować się przeciwko światu. Savoretti skupił się na poszukiwaniu harmonii i wewnętrznego balansu, co przełożyło się na tworzoną przez niego muzykę. Co mogło jeszcze pomóc w sukcesie płyty? Z pewnością to, że powstała w Rzymie, mieście miłości,
w studiu nagraniowym samego Ennio Morricone. Czy z jakiegokolwiek innego miejsca na świecie można by śpiewać piękniej do nieznajomych niż właśnie stamtąd?

Ward Thomas

Country-popowy duet z Hampshire tworzony przez bliźniaczki: Catherine i Lizzy Ward Thomas. Zespół zyskał popularność po premierze albumu zatytułowanego „Cartwheels” (2016). To druga
w historii brytyjskiej muzyki popularnej płyta country, której udało się zdobyć pierwszy numer na listach przebojów; prawdziwa, emocjonalna i szczera w przekazie. Oprócz oczywistych inspiracji (jak Dixie Chicks albo Kacey Musgraves), duet sięga także po twórczość innych muzyków.
Ich zainteresowanie budzą utwory Fleetwood Mac, The Beatles, KT Tunstall, czy kawałki, które znalazły się na płycie „Red” Taylor Swift. Zespół należy do czołówki reprezentantów nowej fali muzyki country. Trzecia płyta duetu, „Restless Minds”, ukaże się w lutym 2019 r. Tematy, w których poruszają się dwudziestolatki to tym razem: wpływ social mediów, sytuacja kobiet, zdrowie psychiczne i znaczenie „prawdy” w XXI wieku.

09.05.2019 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
11.05.2019 – Warszawa, Palladium

Jack Savoretti – Singing To Strangers
Gość specjalny: Ward Thomas
11 maja 2019, godz. 20:00 (sobota)
Palladium, ul. Złota 9, Warszawa

Bilety w cenie: miejsca stojące: 89 zł (I pula), 99 zł (II pula), miejsca siedzące: 149 zł.
Bilety dostępne na: www.eventim.pl/goodtaste oraz w sklepach sieci Empik i Media Markt.

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Regulamin Imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.