IX Memoriał Stanisława Królaka Warszawa 2018

IX Memoriał Stanisława Królaka Warszawa 2018.

Kolarskie święto w centrum Warszawy. W niedzielę, 5 sierpnia od godziny 10.00 będą ścigać się przedszkolaki, dzieci i młodzież; amatorzy na rowerach górskich oraz szosowych; a na deser elita zawodowców o „Pompkę Królaka” i „Kostkę Bednarskiej” w Mistrzostwach Polski w kryterium. Wyścig główny z udziałem polskich i zagranicznych grup zawodowych rozpocznie się o godzinie 17.15. Start i meta przy Placu Zamkowym na Krakowskim Przedmieściu. Kultowa runda.

Wyścig zostanie rozegrany na trasie okrężnej ze startem i metą przy Krakowskim Przedmieściu.

Runda liczy 2700 metrów i prowadzi ulicami: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Moliera – Plac Piłsudskiego – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście – Karowa – Furmańska – Bednarska – Skwer  Hoovera – Krakowskie Przedmieście.

Ten dystans uczestnicy wyścigów będą przejeżdżać wielokrotnie w zależności od kategorii. Pierwsi zawodnicy wyruszą na trasę o godz. 10.00.

Wyścig główny z udziałem kolarzy polskich i zagranicznych grup zawodowych rozpocznie się o godzinie 17.15 i zostanie rozegrany jako kryterium uliczne na dystansie 45 km (15 rund). Zdobywcą prestiżowej „Pompki Królaka” zostanie zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów. Dodatkowo na premiach górskich przy ul. Bednarskiej kolarze powalczą o „Kostkę Bednarskiej”. 

Rywalizacja odbędzie się w wielu kategoriach wiekowych. Na warszawskiej Starówce będą ścigać się dzieci i młodzież, amatorzy na rowerach górskich oraz szosowych, kolarze i kolarki z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego, w tym elita zawodowców.
W poprzednich edycjach memoriału wyścig wygrywali Robert Radosz, Dariusz Baranowski, Paweł Bernas, Łukasz Owsian oraz dwukrotnie Kamil Gradek i Mateusz Taciak.

Specjalnymi gośćmi IX Memoriału Stanisława Królaka będą córka patrona Ewa Królak-Bończak i rodzina legendarnego, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju z 1956 roku. Tego dnia na Starym Mieście pojawią się również gwiazdy kolarstwa sprzed lat na czele z Ryszardem Szurkowskim i Zenonem Jaskułą. Imprezie towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, m.in. Warszawski Kiermasz Rowerowy i organizowane przez warszawski ZDM – Miasteczko Ruchu Drogowego Rowerowego.
Kolorowe Miasteczko Poland Bike zostanie zlokalizowane na warszawskim Starym Mieście – 4 sierpnia (sobota) w godz. 12.00-20.00 oraz 5 sierpnia (niedziela) w godz. 8.00-20.00. Start i meta wyścigów oraz biuro zawodów znajdą się przy Krakowskim Przedmieściu w pobliżu placu Zamkowego.

Szczegóły na www.memorialkrolaka.pl 

https://www.facebook.com/events/230338764447467/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.