IPN dzieciom – prezentacja najnowszych wydawnictw dla najmłoszych

Instytut Pamięci Narodowej z okazji mikołajek zaprasza na prezentację najnowszych wydawnictw dla dzieci.

Podczas pierwszej części zostanie wyświetlony krótki film animowany przygotowany przez warszawski oddział IPN na podstawie komiksu Obrona Grodna (z serii „Wojenna odyseja Antka Srebrnego”). Następnie przedstawimy najnowsze zeszyty z tej serii: Na partyzanckich ścieżkach i W matni.

Ponadto zaprezentujemy wyemitowany 31 października 2017 r. przez Pocztę Polską znaczek pocztowy z oznaczeniem wartości A „Kapral niedźwiedź Wojtek”.

W prezentacji wezmą udział twórcy wymienionych publikacji i filmu.

Dla młodych uczestników spotkania zostaną zorganizowane warsztaty komiksowe. Na zakończenie otrzymają upominki, m.in. w postaci prezentowanych wydawnictw.

Program:

11.00

Wprowadzenie – dr Jarosław Szarek (prezes IPN)

11.05–11.20

Pokaz dziesięciominutowego filmu animowanego przygotowanego na podstawie komiksu Obrona Grodna z serii „Wojenna odyseja Antka Srebrnego” – o filmie opowie Paweł Wypych(animacja i montaż) i dr Tomasz Łabuszewski (konsultant i pomysłodawca komiksów wydawanych przez Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Warszawie)

11.20–11.35

Prezentacja ósmego i dziewiątego zeszytu z serii „Wojenna odyseja Antka Srebrnego” – Na partyzanckich ścieżkach i W matni – o warsztacie pracy opowiedzą Hubert Ronek (rysownik) i Michał Konarski (scenarzysta), a o wykorzystaniu komiksów w edukacji – dr Dariusz Gałaszewski (naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie)

11.35–11.50

Prezentacja znaczka pocztowego „Kapral niedźwiedź Wojtek” – Przedstawiciel Poczty Polskiej i Adam Hlebowicz (zastępca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN)

11.50–12.40

Warsztaty komiksowe dla dzieci

Spotkanie odbędzie się 6 grudnia br. o godz. 11.00 w Domu Polonii ul. Krakowskie Przedmieście 64

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.