Instalacja artystyczna „Museum of the Moon”

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Instalacja artystyczna „Museum of the Moon”.

Które z nas w dzieciństwie patrząc w nocne niebo, nie marzyło o tym, aby dotknąć srebrzystej tarczy Księżyca? Które z nas nie chciało być jak Neil Armstrong czy Edwin Aldrin – postawić stopę na Srebrnym Globie?

A jeśli powiemy, że Centrum Nauki Kopernik spełnia dziecięce marzenia, to nam uwierzycie? Jeśli powiemy, że zarówno mali, jak i duzi specjalnie na Dzień Dziecka, będą mogli chwycić, to co normalnie jest nieosiągalne?

W tym roku wspólnie z BBC Earth podarujemy wszystkim małym i dużym dzieciom…. Księżyc!

Przez 3 dni, od 30 maja do 2 czerwca na scenie przed planetarium oglądać będzie można instalację artystyczną autorstwa Luke’a Jerrama – „Museum of the Moon”. Unoszący się w powietrzu siedmiometrowy księżyc, specjalnie dla Was na cztery dni rozświetli w parku nocne niebo!

„Museum of the Moon” to unoszący się w powietrzu wielki siedmiometrowy Księżyc, rozświetlający nocne niebo! 🌕✨ Jego powierzchnia odwzorowana została na podstawie szczegółowego zdjęcia NASA w przybliżonej skali 1: 500 000. Każdy centymetr sfery to 5 km powierzchni prawdziwego Srebrnego Globu!

Przyjdź, zachwyć się, zrób zdjęcie z Księżycem w tle. Na Instagramie opublikowano już ponad 20 000 fotografii. Oznacz nas #CentrumNaukiKopernik.

30 maja o 19.00 zapraszamy na Wieczory dla dorosłych – W co się bawić, gdzie nastąpi oficjalne odsłonięcie naszego księżyca. To wieczór tylko dla pełnoletnich, który przypomni, że zabawa i dziecięce marzenia, to coś do czego każdy powinien wracać.

Zaś do 2 czerwca zapraszamy wszystkich, zarówno małych, jak i dużych na Księżyc w prezencie – Dzień Dziecka. Początek obchodów pierwszego lądowania na Księżycu misji Apollo 11 i cykl wydarzeń dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Wyląduj z nami na Księżycu!

źródło: Centrum Nauki Kopernik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.