LEGO® PRZYGODA ZE SZTUKĄ – Dzień Dziecka w Galerii Mokotów

LEGO® PRZYGODA ZE SZTUKĄ – Dzień Dziecka w Galerii Mokotów.

Reklama
Reklama

Wyjątkowy sposób na Dzień Dziecka? Znajdziesz go w Galerii Mokotów! Serdecznie zapraszamy na LEGO Przygoda ze sztuką 1 i 2 czerwca 2019 roku.

Z okazji Dnia Dziecka na Poziomie 0 Galerii Mokotów zagości kraina… klocków LEGO®! W specjalnie przygotowanych strefach goście znajdą atrakcje nie tylko dla dzieci. Zgodnie z tematem przewodnim, podczas wydarzenia poprzez zabawę i kreatywne zadania będzie można nie tylko poznać najsłynniejsze dzieła sztuki i malarzy, ale także… samemu wcielić się w rolę artysty!

Jak wygląda „Dama z łasiczką” Leonardo da Vinci czy „Gwieździsta noc” Vincenta van Gogha zbudowane z legendarnych klocków? O tym będzie można przekonać się w strefie tworzenia obrazów. Tu też każde dziecko i dorosły będą mogli sami wczuć się w rolę artysty i pod okiem animatorów wziąć udział w układaniu z klocków LEGO arcydzieł takich jak „Babie lato”, „Stworzenie Adama” czy „Dziewczyna z perłą”.

Reklama
Reklama

W strefie „Akademia sztuki” dzieci i dorośli będą mogli rozwinąć swoje kreatywne zdolności. Poprzez zagadki i zadania najmłodsi zgłębią tajniki zawodu konserwatora zabytków. Czy można rozpoznać przedmiot za pomocą dotyku? Tego będzie można dowiedzieć się dzięki projektowi „Sztuka Empiryczna”. Na uczestników będą czekały różne zadania, jak rozpoznania autora dzieła lub… odegranie scenki z obrazu. Wszyscy biorący udział w wydarzeniu stworzą również własną sztukę na zasadzie hyde parku plastycznego – każde dziecko dołoży swój klocek do układanki, która pod koniec dnia stworzy niepowtarzalny obraz.

Dzień Dziecka nie mógłby się udać bez konkursów z nagrodami. A tych nie zabraknie w specjalnej strefie konkursowej! Od 11:30 co godzinę dzieci będą mogły spróbować swoich sił, mierząc się z kreatywnymi zadaniami ogłaszanymi przez animatora. Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody i niespodzianki od firmy LEGO!

Specjalne atrakcje przygotowano również dla najmłodszych. Najmniejsze dzieci będą mogły spędzić czas w strefie LEGO DUPLO ®, gdzie w basenikach wypełnionych klockami oraz na stoliczkach do zabawy maluchy będą układać swoje pierwsze budowle.

Reklama
Reklama

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.